سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی مطرح کرد:

عملکرد سفارتخانه های ایران زیر ذره بین کمیسیون امنیت ملی /بازدید از سفارتخانه ها برای ارزیابی عملکرد

سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از ارزیابی عملکرد سفارتخانه های ایران در خارج از کشور خبر داد.
چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 10:48
عملکرد سفارتخانه های ایران زیر ذره بین کمیسیون امنیت ملی /بازدید از سفارتخانه ها برای ارزیابی عملکرد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از ارزیابی عملکرد سفارتخانه های ایران در خارج از کشور خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/42817.jpg عملکرد,سفارتخانه,های,ایران,زیر,ذره,بین,کمیسیون,امنیت,ملی,/بازدید,از,سفارتخانه,ها,برای,ارزیابی,عملکرد Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به یکی از مصوبات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درابتدای سال 96، توضیح داد: ابتدای سال جاری اعضای کمیسیون امنیت مصوبه ای برای بررسی عملکرد سفارتخانه ها و نمایندگی های ایران در خارج از کشور داشتند.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگی های ایران در خارج از کشور نقش اساسی در دیپلماسی اقتصادی دارد، ادامه داد: با توجه به اهمیت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و تاکید بر جذب سرمایه های خارجی، برنامه بازدید از سفارتخانه های ایران در خارج از کشور در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نظارت بر مسائل سیاسی، امنیتی و سیاست خارجی است، گفت: به دنبال این وظایف اعضای کمیسیون سفرهای داخلی و خارجی متعددی دارند و از موضوع امنیت آب تا عملکرد نمایندگی های ایران در خارج از کشور را رصد می کنند.

این نماینده مجلس عنوان کرد: تعدادی از سفارتخانه‌ها برای بازدید انتخاب شده‌اند تا در صورت وجود مشکلات، نواقص یا انجام اقدامات مورد نیاز بتوان به آنها کمک کرد.

نقوی حسینی با اشاره به ایجاد برخی مشکلات در اقدامات کنسولی برخی کشورهای اروپایی بیان داشت: براساس کنوانسیون وین باید این اقدامات به نحوی صورت گیرد که عزت شهروندان ایرانی حفظ شود به این جهت می خواهیم موضوع به دقت رصد و حل شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی گفت که برای بازدید از سفارتخانه های اولویت بندی صورت گرفته و اسامی بعد از تایید و انجام کارهای اداری اعلام خواهد شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار