سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پورمختار:

مکاتبه دادستان کل با کشورهای اسلامی درباره میانمار قابل تقدیر است/ مکاتبه با کشورهای غیر اسلامی انجام شود

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از مکاتبه دادستان کل با کشورهای اسلامی درباره جنایت در میانمار تقدیر کرد و تاکید داشت باید کشورهای غیر اسلامی نیز دراین زمینه به میدان بیایند.
چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 11:56
مکاتبه دادستان کل با کشورهای اسلامی درباره میانمار قابل تقدیر است/ مکاتبه با کشورهای غیر اسلامی انجام شود عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از مکاتبه دادستان کل با کشورهای اسلامی درباره جنایت در میانمار تقدیر کرد و تاکید داشت باید کشورهای غیر اسلامی نیز دراین زمینه به میدان بیایند. http://cdn.icana.ir/d/019/120524.jpg مکاتبه,دادستان,کل,با,کشورهای,اسلامی,درباره,میانمار,قابل,تقدیر,است/,مکاتبه,با,کشورهای,غیر,اسلامی,انجام,شود Icana

محمدعلی پورمختار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مکاتبه دادستان کل کشور با دادستان های کشورهای اسلامی در خصوص جنایت مردم میانمار اظهار داشت: باید جنایت در کشور میانمار را به اطلاع همه برسانیم و آن را به مطالبه بین المللی تبدیل کنیم بنابراین مکاتبات نباید تنها به کشورهای اسلامی محدود شود.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: البته کشورهای اسلامی و کنفرانس همکاری اسلامی ظرفیت بزرگ و قوی است و با همین هدف تشکیل شد اما کشتار مردم میانمار موضوع انسانی و جنایت جنگی است و برای جلوگیری از قتل عام مردم باید موضوع را خارج از دین و اعتقادات مذهبی دنبال کرد.

وی تاکید کرد: بنابراین نه تنها با کشورهای اسلامی باید مکاتبه شود بلکه باید این حساسیت را در کشورهای غیر اسلامی ایجاد کنیم و خواهان اقدام جدی و عملی برای پایان دادن به جنایت جنگی در کشور میانمار شویم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه باید سازمان ملل و شورای امنیت را در این زمینه فعال کنیم، گفت: سازمان ملل و شورای امنیت نقش مهمی در پایان دادن به این جنایت دارند بنابراین مکاتبه با آنها نه تنها ضرر ندارد بلکه قطعا تاثیر مثبتی خواهد داشت.

وزارت خارجه درخواست جلسه فوق العاده سازمان ملل را داشته باشد

پورمختار با بیان اینکه اقدام دادستان کل قابل تقدیر است، عنوان کرد: اما وظیفه دولت و وزارت امور خارجه است که موضوع را در مجامع بین المللی دنبال کنند و درخواست تشکیل جلسه فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل را داشته باشند، چرا که کمیسیون حقوق بشر نیز در بیانیه ای جنایت دولت میانمار علیه مسلمانان را تایید کرده است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه باید تصمیم اجرایی برای جلوگیری عملی از کشتار مردم در میانمار صورت گیرد، اظهار داشت: انتظار می رود سازمان ملل نیروهایی به میانمار اعزام کند و با استقرار آنها از جان میلیون های انسان در میانمار حفاظت کند و این کارها باید توسط وزارت امور خارجه رقم بخورد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار