سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خدادادی:

برخورد مجرمانه با حوادث جاده‌ای کارساز نیست/ آموزش رعایت انضباط اجتماعی از دوران کودکی لازمه کاهش حوادث

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از برخورد قضایی برای کنترل حوادث جاده‌ای، گفت: آموزش برخورد با مسائل اجتماعی، رعایت آداب اجتماعی و انضباط اجتماعی از دوران کودکی ضروری است.
چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 11:53
برخورد مجرمانه با حوادث جاده‌ای کارساز نیست/ آموزش رعایت انضباط اجتماعی از دوران کودکی لازمه کاهش حوادث عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از برخورد قضایی برای کنترل حوادث جاده‌ای، گفت: آموزش برخورد با مسائل اجتماعی، رعایت آداب اجتماعی و انضباط اجتماعی از دوران کودکی ضروری است. http://cdn.icana.ir/d/019/201610108192811403.jpg برخورد,مجرمانه,با,حوادث,جاده‌ای,کارساز,نیست/,آموزش,رعایت,انضباط,اجتماعی,از,دوران,کودکی,لازمه,کاهش,حوادث Icana

سلمان خدادادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص تشکیل کارگروه ویژه رسیدگی به مشکلات و دلایل وقوع حوادث رانندگی با ورود دادستانی کل کشور، گفت: برخورد قضایی با همه تخلفات جامعه، نگاه منفی را ایجاد می‌کند، متاسفانه یکی از اشکالات اساسی در رفع مشکلات اکتفا به برخوردهای قضایی با همه موارد است. این در حالی است که کشورهای مشابه ما یک هزارم پرونده قضایی موجود در محاکم قضایی، دادگاه‌ها و دادسراهای ما را هم ندارند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه اعلام شده بیش از 15 میلیون پرونده در حال رسیدگی در محاکم قضایی است که ناشی از نگاه‌های قضایی و مجرمانه به رفع تخلفات در کشور است، در حقیقت بسیاری از مشکلات ریشه فرهنگی دارد لذا عموم مردم ما باید برخورد با مسائل اجتماعی، رعایت آداب اجتماعی و انضباط اجتماعی را از دوران کودکی بیاموزند.

وی افزود: ورود دستگاه‌قضایی و دادستانی به مشکلاتی چون حوادث جاده‌ای را درست نمی‌دانم زیرا این نوع برخوردها بازدارنده نیست، در حقیقت دادستانی باید نسبت به عدم استاندارد جاده‌های کشور، عدم سرمایه‌گذاری در حوزه حمل و نقل و عدم استاندارد خودروهای تولید داخل ورود جدی پیدا کند.

خدادادی با بیان اینکه حوادث جاده‌ای ریشه در مسائل متعدد دارد که برخورد با رانندگان متخلف راهکار آن نیست، گفت: متاسفانه مردم خودروهای تولید داخل با قیمت بالا و کیفیت پایین خریداری می‌کنند، لذا بر افزایش حوادث جاده‌ای دامن زده است حال اینکه عوامل انسانی هم باید با ارتقا فرهنگ رانندگی و رعایت انضباط اجتماعی حل شدنی است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر فرهنگ سازی در جامعه برای کنترل و کاهش حوادث جاده‌ای، تصریح کرد: برخورد مجرمانه و تلقی جرم برای حوادث جاده‌ای لازم نیست بنابراین بهتر است به نوعی دیگر معضل تخلفات رانندگی و حوادث جاده‌ای بررسی شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، در جلسه ویژه رسیدگی به سوانح و حوادث رانندگی در دادستانی کل کشور مقرر شد کارگروه ویژه رسیدگی به مشکلات و دلایل وقوع حوادث رانندگی در اسرع وقت تشکیل شود، لذا بنا به اعلام روابط عمومی دادستانی کل کشور حجت الاسلام والمسلمین منتظری در این جلسه تاکید کرد: در بحث جرایم رانندگی متاسفانه احساس می شود که بازدارندگی مناسب وجود ندارد و بعضا برخی افراد به راحتی مقررات را زیر پا می لذا برای چنین افرادی نباید به جریمه کردن اکتفا کنیم و راه های دیگری برای بازدارندگی یا به عبارتی  نقره داغ کردن افرادی که با بی توجهی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی موجب خسارت های جانی و مالی برای خود و دیگران می شوند باید در نظر گرفته شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر