خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/04/24 14:06:00
سرویس سیاسی
طرح انتصاب شهردار از سوی وزارت کشور -1

با انتصاب شهردار از سوی وزارت کشور شورای شهر تضعیف نمی‌شود

**عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتصاب شهردار از سوی وزارت کشور موجب تضعیف قدرت شورای شهر نمی‌شود.

"حسن نوروزی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به طرح انتصاب شهردار از سوی وزارت کشور، خاطر نشان کرد: در صورت تصویب نهایی این طرح در شهرهایی که بیش از 200هزار نفر جمعیت دارند، شهردار توسط استاندار انتخاب می‌شود.

وی افزود: متاسفانه شاهد بودیم که برخی اعضای شورای شهر این مسئله را برنتافته و عنوان کردند که مجلس به دنبال تضعیف شورای شهر است در حالی که شوراهای شهر و روستا، شورای شهرداری نیستند بلکه اختیارات وسیعی در حوزه‌های مختلف از جمله آب و برق و شوراهای حل اختلاف و مسائل فرهنگی دارند.

نماینده رباط کریم اظهار داشت: در حال حاضر شوراهای شهر بیشتر درگیر انتخاب شهردار هستند و بعضاً شاهدیم در طول یک دوره سه یا چهار شهردار عوض می‌کنند و به این ترتیب از وظایف اصلی خود باز می‌گردند.

نوروزی گفت: معمولاً اعضای شوراهای شهر و روستا از همه طیفی هستند و در بسیاری از موارد تخصصی عمرانی ندارند لذا انتصاب شهردار از سوی این ترکیب باعث شده نود درصد شهرداران ما نیز تخصص لازم را نداشته باشند.

وی تاکید کرد: این طرح کمک می‌کند شهرداران را متخصصین فن و ناظرین عالی معماری و شهرداری انتخاب کنند.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس با بیان این که طرح انتصاب شهردار از سوی وزارت کشور تضعیف قدرت شورای شهر نیست، گفت: انتصاب شهرداران توسط شوراهای شهر و روستا باعث شده است که نود درصد شهرداران ما متخصص نباشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet