سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خالقی:

بررسی موضوع اجباری شدن آزمایش پیش از ازدواج در کمیسیون بهداشت مجلس/ الگوی انتقال ایدز در حال تغییر است

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی موضوع اجباری شدن آزمایش ایدز پیش از ازدواج در این کمیسیون خبر داد.
چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 16:04
بررسی موضوع اجباری شدن آزمایش پیش از ازدواج در کمیسیون بهداشت مجلس/ الگوی انتقال ایدز در حال تغییر است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی موضوع اجباری شدن آزمایش ایدز پیش از ازدواج در این کمیسیون خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607109966094229.jpg بررسی,موضوع,اجباری,شدن,آزمایش,پیش,از,ازدواج,در,کمیسیون,بهداشت,مجلس/,الگوی,انتقال,ایدز,در,حال,تغییر,است Icana

بشیر خالقی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اجباری شدن آزمایش ایدز پیش از ازدواج، گفت: این موضوع باید از سوی کارشناسان بررسی شود و نمی توان بدون کار کارشناسانه در مورد آن اظهار نظر کرد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه موضوع اجباری شدن آزمایش ایدز پیش از ازدواج را در کمیسیون بهداشت و درمان بررسی خواهیم کرد، گفت: ممکن است با اجباری شدن آزمایش ایدز انگ اجتماعی به بیماران مبتلا به اچ آی وی زده شده و فرد داوطب ازدواج با مثبت بودن جواب آزمایش دچار تبعات و آسیب های روانی و اجتماعی شود زیرا جامعه هنوز این بیماری را متفاوت از سایر بیماری ها دانسته و برخورد مناسبی با بیماران  ندارند بنابراین بهتر است قبل از تصمیم گیری  مورد آسیب شناسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تعداد افراد مبتلا به ایدز از آمارهای ارائه شده از سوی دستگاه های متولی بسیار بیشتر است، تصریح کرد: مبتلایان به این بیماری در حال افزایش است و از سویی آگاهی برخی افراد نسبت به بیماری اندک است بنابراین می طلبد با فرهنگ سازی از سوی رسانه های جمعی و صدا و سیما آگاهی و اطلاعات مردم  نسبت به این بیماری افزایش یابد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس دهم، با بیان اینکه راه های انتقال ایدز مشخص است اما در جامعه با  مبتلایان به ایدز رفتار نامناسب و تحقیرآمیزی می شود، گفت: رفتار جامعه با این بیماری به گونه ای است که بیماران دچار خودکم بینی و در واقع از جامعه طرد شده و هنوز این بیماری برای برخی بار معنایی منفی دارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  شورای اسلامی، با بیان اینکه در نظام سلامت باید به موضوع پیشگیری توجه جدی شود، گفت: اقدامات پیشگیرانه از بیماری ایدز باید در دستور کار وزارت بهداشت قرار گیرد زیرا الگوی انتقال ایدز در حال تغییر و همچنین آمار بیماران در حال افزایش است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط