سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حاجی‌بابایی:

حل مشکلات حاشیه‌نشینی در طرح جامع شهر همدان دیده شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح جامع شهر همدان باید به حل مشکلات فوری از جمله حاشیه نشینی بپردازد.
پنج‌شنبه 23 شهریور 1396 ساعت 15:50
حل مشکلات حاشیه‌نشینی در طرح جامع شهر همدان دیده شود نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح جامع شهر همدان باید به حل مشکلات فوری از جمله حاشیه نشینی بپردازد. http://cdn.icana.ir/d/019/45059.jpg حل,مشکلات,حاشیه‌نشینی,در,طرح,جامع,شهر,همدان,دیده,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمید رضا حاج بابایی در جلسه بررسی روند تهیه نقشه های پایه و طرح جامع کلانشهر همدان در کمیسیون ماده ۵ باابراز رضایت از اقدامات انجام شده و اجماع و جدیتی که در مجموعه مدیریت استان در تهیه این طرح ها به وجود آمده است به بیان دیدگاه های خود و ضرورت ارتقای نقش و جایگاه شهر همدان در سطح فرا ملی، ملی و منطقه ای پرداخت.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصوبه کلان شهر همدان خواستار توجه خاص و ویژه به این مسئله در طرح جامع شهر شد.

حمید رضا حاج بابایی تاکید کرد: کلانشهر همدان یک اضطرار است و نه یک انتخاب، به طوری که این کلانشهر مسائل خود را بر ما تحمیل کرده است پس چه بهتر در راستای استفاده از تمامی مزیتهای آن گام برداریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: طرح جامع شهر همدان باید علاوه بر نگاه بلند مدت به شهر و توسعه به حل مشکلات فوری از جمله حاشیه نشینی و چگونگی توسعه روستاهای پیرامون، ورودی های شهر، رینگ سوم و چگونگی جهات مناسب توسعه شهر در آینده بپردازد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان نیز از روند تهیه و بررسی نقشه های پایه و طرح جامع کلانشهر همدان در کمیسیون ماده پنج استان همدان خبر داد.

فرهاد فرزانه در خصوص تشکیل جلسه بررسی روند تهیه نقشه های پایه و طرح جامع کلانشهر همدان در کمیسیون ماده ۵ استان همدان اظهار داشت: در این جلسه به تشریح آخرین وضعیت و اقدامات صورت گرفته و روند پیشرفت این پروژه ها پرداخته شده است چراکه این طرح ها با توجه به اهمیت آنها در اولویت اقدامات این اداره کل قراگرفته است.

وی گفت: دغدغه ها و مشکلات شهر و شهروندان از جمله حاشیه نشینی، بافتهای فرسوده، باغات و اراضی زراعی در چارچوب فرایند این طرحها مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی افزود: طرح جامع چشم انداز و افق شهر را برای آینده ترسیم  کرده و ارتقای نقشه های ملی و منطقه ای شهر همدان با استفاده مناسب از ظرفیتها و سرمایه های فیزیکی، اجتماعی، انسانی و مالی - اقتصادی شهر در این طرح دیده خواهد شد.

معاون امور عمرانی استانداری همدان نیز به بیان اهمیت وجود نقشه پایه، بهنگام و کارآمد از شهر برای استفاده تمامی سازمانهای موثر در توسعه و عمران شهر و پیرامون آن پرداخت و روند پیشرفت آن را مناسب ارزیابی کرد.

محمود رضا عراقی به ضرورت وجود طرح جامع کارآمد برای توسعه بلند مدت و پایدار اشاره و ابراز امیدواری کرد: با این طرح و اقداماتی که تاکنون صورت گرفته گامهای مهمی برای حل مسائل بلند مدت و همچنین مهم شهر از جمله حاشیه نشینی، سکونتگاههای پیرامون و حفظ باغات و اراضی زراعی برداشته شود.

وی باتقدیر از اقدامات انجام شده در تهیه نقشه پایه و طرح جامع شهر همدان در جهت ارتقای کیفیت و تسریع در روند تهیه طرح بر مواردی مختلفی از جمله آرمان گرا نبودن طرح، داشتن توجیه مالی، اقتصادی و ضمانت های اجرایی در اولویت قرار گرفتن مناطق حاشیه نشین و دارای مشکلات وحرکت در جهت بازآفرینی آنها، ساخت وسازهای روستاهای پیرامون و چگونگی ارتباط آنها با شهر، حفظ باغات واراضی زراعی تاکیدکرد.

نایب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس نیز به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداخت و گفت: طرح جامع باید سمت وسوی توسعه آینده شهر را تعیین کرده و به توسعه پایدار در برنامه های طرح جامع توجه شود.

امیر خجسته اضافه کرد: باید ایجاد و ارتقای پتانسیل های موجود در راستای کلانشهر همدان، ایجاد سایت اداری برای انسجام بخشی به شهر و مشکلات حاشیه نشینی و سکونتگاه ها نیز در مطالعات این طرح مورد توجه قرارگیرد.

به گزارش مهر، معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان نیز به ضرورت وجود نگاه اجتماعی و مشارکت جویانه در تهیه طرح اشاره کرد و گفت: علاوه بر مباحث کالبدی و فیزیکی، مباحث فرهنگی و اجتماعی و مسائل اقشار آسیب پذیر ونیازهای آنها نیز باید در تهیه طرح مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار