سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کریمی:

اسراف در بهره‌گیری از منابع انرژی کشور را با چالش مواجه کرده است

سرویس دیگر رسانه‌ها
نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: اسراف در بهره گیری از منابع انرژی، کشور را با چالش مواجه کرده و باید هر چه سریع تر تدبیری برای این تهدید اندیشیده شود.
پنج‌شنبه 23 شهریور 1396 ساعت 17:30
اسراف در بهره‌گیری از منابع انرژی کشور را با چالش مواجه کرده است نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: اسراف در بهره گیری از منابع انرژی، کشور را با چالش مواجه کرده و باید هر چه سریع تر تدبیری برای این تهدید اندیشیده شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201612109209464778.jpg اسراف,در,بهره‌گیری,از,منابع,انرژی,کشور,را,با,چالش,مواجه,کرده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی اکبر کریمی در نشست با جمعی از مدیران حوزه نفت و پالایش استان مرکزی در شازند اظهار داشت: در حال حاضر مصرف روزانه بنزین در کشور بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر می باشد که رقم مصرف بسیار بالایی است.

نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: یکی از چالش ها و بحران های اساسی کشور ما بحران اسراف در همه زمینه ها است که در حال حاضر منابع انرژی و آب بیشتر در مخاطره بوده و نیازمند یک تصمیم جدی و عملیاتی در این رابطه هستیم.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان ساخت: در رابطه با صنعت نفت کشور، یکی از مهمترین دغدغه های مردم نوع فعالیت ها و آسیب های زیست محیطی آن است، بنابراین باید به گونه ای باشد که فعالیت های حوزه نفت و پالایش کمترین آسیب را به محیط زیست داشته باشد، چرا که صنعت برای بهتر شدن زندگی مردم است و نباید در تعارض با طبیعت باشد.

وی تصریح کرد: در بحث رسالت اجتماعی، صنعت نفت در منطقه ای که در آن استقرار یافته، باید در راستای توسعه و پیشرفت حوزه خود قدم بردارد و این موضوع از مسائل مهمی است که در وزارت نفت پذیرفته شده است.

نماینده اراک، خنداب و کمیجان اذعان داشت: همچنین در بحث بهداشت و درمان و ورزش نیز مکاتباتی با وزارت نفت داشتیم که خدمات رسانی ها در در این حوزه ها افزایش یابد، به طور مثال با وجود فعالیت پالایشگاه و پتروشیمی، در استان مرکزی فاقد بیمارستان سوانح سوختگی هستیم و در حوزه ورزش نیز انتظار هست که صنایع وابسته به وزارت نفت به شکل فعال تری عمل کنند.

نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: با توجه به فقدان وجود مجتمع ورزشی، تفریحی و رفاهی در اراک و شازند که پرسنل زیادی از وزارت نفت در آن ساکن هستند، نیاز به ایجاد این گونه مجتمع ها احساس می شود که علاوه بر خدمات رسانی به کارکنان این صنعت به مردم عادی نیز می تواند خدمات رسانی انجام دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تشریح کرد: البته پالایشگاه ها متعلق به کل کشور هستند و نگاه ما به آن ها منطقه ای نیست و اگرچه نگاه بومی برای تامین نیاز پرسنل باید وجود داشته باشد، اما قطعا تمام پرسنل مورد نیاز از یک شهرستانی که پالایشگاه در آن است تامین نخواهد شد و بنابراین تعریف سیاست بومی گزینی در این موارد باید در سطح استانی گسترش یابد.

وی گفت: در زمینه وضعیت مالکیتی پالایشگاه ها، در دولت یازدهم سهام همه پالایشگاه های کشور به جز استان مرکزی و خوزستان به بخش خصوصی واگذار شد، اما در دوره جدید تصمیم گرفته شد دولت باید با در اختیار داشتن سهم محدودی از پالایشگاه ها در سطح کشور، شبکه پالایشگاه ها را در اختیار داشته باشد تا در سیاست گذاری این مجموعه ها نقش آفرینی کند.

به گزارش مهر،  نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: البته در مورد این برون سپاری اعتراض هایی وجود داشت که با توجه به حجیم بودن دولت این گونه برخوردها درست نیست چراکه برای رسیدن به شرایط مطلوب دولت باید کوچک شده و از ظرفیت های بخش خصوصی بهره بگیرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار