سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
هاشمی تختی:

با توسعه بنادر کشور می‌توانیم با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس رقابت کنیم

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی باید ارتقاء پیدا کند و ما باید در مناطق مختلف بنادر خود را توسعه دهیم.
پنج‌شنبه 23 شهریور 1396 ساعت 18:30
با توسعه بنادر کشور می‌توانیم با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس رقابت کنیم رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی باید ارتقاء پیدا کند و ما باید در مناطق مختلف بنادر خود را توسعه دهیم. http://cdn.icana.ir/d/019/201611101838296846.jpg با,توسعه,بنادر,کشور,می‌توانیم,با,کشورهای,حاشیه,خلیج‌فارس,رقابت,کنیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین هاشمی تختی در جلسه‌ای که به مناسبت روز دریانوردی و با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیران مربوطه و مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد، اهمیت بنادر را برای اقتصاد کشور ارزآور دانست و افزود: کشور ما از ظرفیت خوبی در بخش بنادر و دریانوردی برخوردار است که باید از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده شود.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، منطقه‌ خلیج‌فارس و سواحل مکران را محل خوب و مناسب برای توسعه بنادر دانست و اظهار داشت:  ما نباید از بندر خمیر، بندرلنگه، بندر تیاب و بندر جاسک غافل شویم، این بنادر نه‌تنها می‌توانند باعث رونق اقتصادی استان بلکه می‌توانند و چرخه‌ اقتصاد کشور را به حرکت دربیاورند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، درباره هماهنگی و همکاری بین دستگاه‌ها برای ایمنی راه‌ها افزود: باید شورای عالی ایمنی راه‌ها تشکیل شود و مسئولیت آن بر عهده‌ بالاترین مقام یعنی شخص رئیس‌جمهور قرار گیرد تا تصمیمات و دستورات لازم اجرا شود.

رئیس کمیته‌ بنادر و دریانوردی و صنایع دریایی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این‌که «بنادر و صنایع دریایی ما می‌تواند نقش خوبی برای توسعه و عمران کشور داشته باشد» تأکید کرد: اگر به صنایع دریایی توجه ویژه شود صادرات و تجارت ما رونق پیدا می‌کند و درآمدزایی و ارزآوری لازم را برای استان و کشور به ارمغان می‌آورد تا وابستگی کشور به صنعت نفت کمتر شود.

به گزارش ایسنا، وی وزارت راه و شهرسازی را وزارتخانه‌ای بزرگ دانست و گفت: بخش مسکن و شهرسازی و بنادر و دریانوردی  هرکدام ظرفیت ارتقاء به وزارتخانه را دارا هستند چون هرکدام گستردگی و اهمیت زیادی در توسعه کشور داشته  و نقشی  اساسی  و مهم  در اقتصاد و معیشت و رفاه مردم دارند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار