هدر اصلی
1388/04/25 18:43:00
سرویس سیاسی

رییس مجلس: حرکت کانون وکلا باید در چارچوب قانون باشد

**رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حرکت کانون وکلا باید در چارچوب قانون باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دکتر "علی لاریجانی" بعد از ظهر روز پنجشنبه در دیدار با روسای کانون های وکلا و رییس اتحادیه کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور، تصریح کرد: اصل اینکه وکلا باید مستقل باشند هم قانونی است و هم با عقلانیت عرفی مطابقت دارند.

وی اظهار داشت: خدمات کانون وکلا در عرصه های قضایی کشور همواره مورد توجه بوده است و شایسته نیست افراد درحال خدمت و انجام مسئولیت، دچار نگرانی شوند.

رییس مجلس افزود: حساسیت شما به عنوان نهاد مدنی نسبت به اجرای قانون در کشور بسیار قابل احترام می باشد و ضرورت دارد همه تابع قانون عمل نمایند و مرجع قانونی مجلس شورای اسلامی است.

لاریجانی همچنین با اشاره به نگرانی اعضای کانون وکلا در سراسر کشور نسبت به تصویب این آیین نامه خاطرنشان کرد: این امر موضوع لاینحلی نیست و شما نیز نباید بیش از اندازه به آن بپردازید تا خدای ناکرده به صورت یک کشمکش و یا معضل درجامعه مطرح شود.

وی افزود: شما با قوه قضاییه همکار و همراه هستید و این ارتباط نباید تبدیل به تقابل شود.

رییس مجلس اظهارامیدواری کرد با انجام رایزنی از طریق مجلس شورای اسلامی اعم از کمیسیون های قضایی و حقوقی و اصل نود و مذاکره با رییس قوه قضاییه این نگرانی وکلای کشور رفع گردد.

این گزارش حاکیست، در ابتدای این دیدارچند تن از روسای کانون های وکلا و رئیس اتحادیه کانون های وکلای دادگستری به بیان نگرانی های به وجود آمده درخصوص تصویب اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب سال 1334به عنوان ناقض استقلال کانون وکلا و تعارض آن با قانون پرداختند و خواستار حل این مشکل شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet