هدر اصلی
1388/04/27 10:04:00
سرویس سیاسی
طرح انتصاب شهردار از سوی وزارت کشور-4

بادامچیان:واگذاری انتخاب به‌وزارت کشور،خارج‌از مردم‌سالاری نیست

**عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتصاب شهردار از طرف وزیر کشور خارج از مردم سالاری نیست.

"اسد ا.. بادامچیان" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به انتقادات رییس شورای شهر تهران نسبت به طرح انتصاب شهردار از سوی وزارت کشور، گفت: انتصاب شهردار از طرف وزیر کشور که خود منتخب مجلس و رییس جمهوری است که ملت انتخاب کرده‌اند، خارج از مردم سالاری نیست.

بادامچیان اظهار داشت: موضوع این طرح یعنی انتخاب مسئولی که از یک طرف با مردم ارتباط دارد و از طرف دیگر با دستگاه‌های اجرایی، طبعاً موضوعی مهم و مورد توجه هم برای مردم و هم برای مسئولین است.

وی افزود: این موضوع قطعاً نظرات گوناگونی را نسبت به خود جلب می‌کند اما مهم آن است که دیدگاه‌های مخالف و موافق در نهایت صمیمیت و احترام به یکدیگر مطرح شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقادات رییس شورای شهر تهران از این طرح و اظهارات وی مبنی بر این که طرح مزبور تمام تحولات مردم سالاری دینی را به هم می‌ریزد، گفت: موافقان و مخالفان طرح انتصاب شهردار از سوی وزارت کشور، هر دو طرفدار حضور مردم هستند و هر دو خواستار انتصاب شهرداری هستند که بتواند مسائل و مشکلات شهر را سامان دهد لذا با ادای احترام به آقای چمران، از ایشان می‌خواهیم که نظرتشان را باز کنند.

وی با تاکید بر این که طراحان این طرح مخالف مردم سالاری دینی نیستند، یادآور شد: این موضوع که شهردار را وزیر کشوری انتصاب کند که این وزیر خود منتخب مجلس و رییس جمهور است که ملت انتخاب کرده‌اند، خارج از مردم سالاری نیست و از طرف دیگر اگر شوراهای شهر، شهردار را انتخاب کنند به معنای ایستادن مقابل دولت نیست.

بادامچیان اظهار داشت: پیشنهاد ما این است که دوستان مخالف طرح، نظرات کارشناسی خود را با حفظ احترام و صمیمیت مطرح کنند و طراحان نیز نظرات مخالفان را بشنوند و اگر نظرات را به حق و کارشناسی دیدند یا طرح خود را پس بگیرند و یا اگر نیازمند تغییراتی است، اصلاحات را با استفاده از نظر مخالفین به عمل آورند.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها اظهار داشت: ما در مسئله شوراها تجربه تازه‌ای داریم و شوراهای ما غیر ازشوراهای کشورهای غربی و کمونیستی است.

وی ادامه داد: شوراهای ما برخاسته از نظام جمهوری ولایی است و این کار باید مبتنی براصول اسلامی و ایرانی صورت بگیرد و این نیازمند آن است که نظرات گوناگون مطرح و بررسی شود.

اعضای شورای شهر تهران در جلسه اخیر خود نسبت به پیامدهای طرح انتصاب شهردار از سوی وزارت کشور هشدار دادند و چمران رییس شورای شهر نیز عنوان کرد که این طرح تمام تحولات مردم سالاری دینی را به هم می‌ریزد و از نمایندگان خواست که این طرح را پس بگیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet