هدر اصلی
1388/04/27 10:10:00
سرویس سیاسی
طرح انتصاب شهردار از سوی وزارت کشور-5

سبحانی‌نیا: شهردار متصل به وزارت کشور، راحت‌تر عمل می‌کند

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شهردار به وزارت کشور متصل باشد خیلی راحت‌تر می‌تواند از پشتیبانی مالی و اجرایی استانداری‌ها و وزارت کشور بهره‌مند شود.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: بحث انتصاب شهردار از سوی وزارت کشور در زمان اصلاح قانون شوراها در مجلس هفتم نیز مطرح شد و برخی از همکاران ما پیشنهاد دادند برای این که شهردار از استقلال رای و ابتکار عمل برخوردار باشد و تحت نفوذ و تاثیر اعضای شورای شهر قرار نگیرد، بهتر است که در شهرهای بزرگ از طریق وزارت کشور و در دیگر شهرها از طریق استانداری‌ها انتصاب شود و نه از طریق شوراهای شهر.

وی افزود: از سوی دیگر مخالفان این استدلال معتقد بودند که فلسفه وجود نظام شورایی این است که مدیریت شهری از طریق منتخبین مردم در هر شهر اعمال شود و اگر انتصاب شهردار را از شورای شهر بگیریم، نظام شورایی کم رنگ می‌شود.

نماینده نیشابور تصریح کرد: این پیشنهاد نهایتاً درکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و مجلس رای نیاورد اما اخیراً تعدادی از نمایندگان طی طرحی این مسئله را دوباره عنوان کرده‌اند.

سبحانی‌نیا گفت: واقعیت این است که در خیلی از شهرها، شوراها با شهرداران یا اختلاف نظر دارند ویا زد و بند که در این میان بعضاً منافع مردم نادیده گرفته می‌شود لذا اگر این قضیه روشن‌تر شود و اصلاحاتی در این زمینه صورت گیرد، کار خوبی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet