وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

عید سعید غدیرخم
1388/04/28 15:34:00
سرویس کمیسیون ها
برای بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها برگزار شد

نشست مشترک کمیسیون ویژه مجلس و دولت

**اختلاف نظرهای دولت و کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مورد لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها در نشست مشترک اعضای این کمیسیون با رییس جمهور مورد بررسی قرار گرفت.

"سیدکاظم دلخوش" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: این جلسه با حضور وزرای امور اقتصادی و دارایی، صنایع و معادن، نفت و کشاورزی و کارگروه تحول اقتصادی دولت در دفتر کار رئیس جمهور تشکیل شد، اختلافات دولت با کمیسیون ویژه در مورد مصوبه هدفمند کردن یارانه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی یادآور شد: بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها در این کمیسیون به اتمام رسیده است اما در خصوص چند بند از آن اختلافاتی وجود داشت که این جلسه در خصوص رفع این ابهامات تشکیل گردید.

دلخوش در عین حال خاطرنشان کرد: لایحه هدفمند کردن یارانه در مصوبات کمیسیون تا حدود 80 درصد با نظرات دولت مشترک بود.

نماینده صومعه‌سرا ادامه داد: میان دیدگاه دولت با مصوبه مجلس مشخصا در خصوص جداول قیمت گذاری، تبدیل صندوق هدفمند کردن یارانه‌ها به حساب هدفمند کردن یارانه‌ها نزد خزانه‌داری کل و میزان تعلق گرفتن یارانه‌ها به دو دهک اول جامعه اختلاف نظر وجود داشت.

سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی تصریح کرد: دولت معتقد است که به جای تعلق گرفتن یارانه‌ها به دو دهک جامعه این یارانه‌ها باید به 7 دهک جامعه تعلق گیرد و این مساله به عهده دولت گذاشته شود.

دلخوش گفت: قرار گذاشته شد که کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی در جلسه بعدی که آخرین جلسه این کمیسیون قبل از تقدیم لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها به صحن علنی، با توافق دو سوم آرا نکات مبهم در دیدگاه‌ دولت نسبت به مصوبه کمیسیون را مورد رسیدگی قرار دهد.

وی در پایان گفت: آخرین جلسه کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی  اوایل هفته آینده برگزار خواهد شد.

مصوبه این کمیسیون در مورد هدفمند کردن یارانه‌‌‌ها تا دو هفته آینده به صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet