هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شریعت‌نژاد:

صید ماهیان خاویاری به صفر رسیده است/زمین آزاد و مناسب در سواحل شمال کشور برای پرورش ماهیان خاویاری وجود ندارد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: همه زمین‌های سواحل اشغال شده‌اند و زمین آزاد و مناسب برای این منظور وجود ندارد و همچنین توسعه این صنعت به تسهیلات کم‌بهره نیاز دارد.
دوشنبه 10 مهر 1396 ساعت 13:07
صید ماهیان خاویاری به صفر رسیده است/زمین آزاد و مناسب در سواحل شمال کشور برای پرورش ماهیان خاویاری وجود ندارد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: همه زمین‌های سواحل اشغال شده‌اند و زمین آزاد و مناسب برای این منظور وجود ندارد و همچنین توسعه این صنعت به تسهیلات کم‌بهره نیاز دارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606100189927295.jpg صید,ماهیان,خاویاری,به,صفر,رسیده,است/زمین,آزاد,و,مناسب,در,سواحل,شمال,کشور,برای,پرورش,ماهیان,خاویاری,وجود,ندارد Icana

شمس‌الله شریعت‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص وضعیت پرورش ماهی خاویار در کشور، اظهار داشت: صید ماهیان خاویاری از دریا شبیه به انقراض نسل آنها است و طی سال‌های گذشته متاسفانه به‌دلیل وجود اینگونه شرایط صیدی از دریا صورت نمی‌گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرورش ماهیان خاویاری خوشبختانه در کشور روبه رشد است، گفت: طبق آمار سال گذشته - که متفاوت نیز است- صادرات خاویار وجود داشته که همگی صادرات این میزان خاویار برداشت شده از ماهیان پرورشی است.

نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 12 سال پرورش ماهیان خاویاری به‌طول می‌انجامد تا به خاویار دهی برسند، اضافه کرد: حمایت‌های دولت از این صنعت، به عنوان یک صنعت جوان به‌ خوبی صورت گرفته است و در شمال کشور چندین نقطه به‌همین منظور وجود دارد اما امکان توسعه بیشتر آن وجود دارد.

شریعت‌نژاد در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اینگونه این صنعت به چه حمایت‌های نیاز دارد، گفت: در این زمینه بحث تامین زمین مناسب وجود دارد، همه زمین‌های سواحل اشغال شده‌اند و زمین آزاد و مناسب برای این منظور وجود ندارد و همچنین توسعه این صنعت به تسهیلات کم‌بهره نیاز دارد، با وجود واسطه‌های مختلف در مسیر صادرات و رقم بالای سود تسهیلات ریسک سرمایه‌گذاری بالا است و سرمایه‌گذارن میل کمتری به سرمایه‌گذاری در این زمینه دارند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر اینکه عمده برداشت آب شمال کشور به‌منظور پرورش ماهیان خاویار از دریا است، خاطرنشان کرد: صید ماهیان خاویاری در شمال کشور بسیار کم است و صیادان موظف هستند تا در صورت صید ماهی خاویار آن را به شیلات تحویل دهند، صید ماهیان خاویاری در شمال کشور به صفر رسیده و تاکید دولت بر پرورش ماهیان خاویاری است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000