هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کبیری:

نرخ ارز باید چند سال ثابت می ماند/افزایش نرخ آثار نامطلوبی بر اقتصاد دارد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که نباید نرخ ارز در بودجه سال 97 افزایش پیدا می کرد و در عوض باید به مدت 2 تا 3 سال نرخ ارز ثابت باقی می ماند.
سه‌شنبه 11 مهر 1396 ساعت 09:53
نرخ ارز باید چند سال ثابت می ماند/افزایش نرخ آثار نامطلوبی بر اقتصاد دارد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که نباید نرخ ارز در بودجه سال 97 افزایش پیدا می کرد و در عوض باید به مدت 2 تا 3 سال نرخ ارز ثابت باقی می ماند. http://cdn.icana.ir/d/019/201703109866590503.jpg نرخ,ارز,باید,چند,سال,ثابت,می,ماند/افزایش,نرخ,آثار,نامطلوبی,بر,اقتصاد,دارد Icana

سیدتقی کبیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه دولت نرخ ارز را برای بودجه سال 97 رقمی بالغ بر 3500 تومان در نظر گرفته است، گفت: ارز تک نرخی از دولت یازدهم مطرح شده و شاهد هستیم که این موضوع در دولت دوازدهم نیز مطرح است، اما بودجه ریزی دولت و افزایش نرخ ارز بر خلاف اهدافی است که دنبال می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای افزایش نرخ ارز باید کار کارشناسی دقیق صورت بگیرد، عنوان کرد: افزایش نرخ ارز از آنجایی که شاخص مهمی در اقتصاد است می تواند آثار منفی بر فضای اقتصادی کشور داشته باشد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه هر سال افزایش نرخ ارز در بودجه سنواتی رخ می دهد، ادامه داد: اما از آنجایی که دولت خواهان اجرای سیاست تک نرخی کردن ارز است انتظار می رفت نرخ ارز در سال 97 افزایش پیدا نمی کرد.

کبیری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش 200 تومانی نرخ ارز در سال 97، اظهار داشت: این افزایش آثار تورمی بر جای خواهد گذاشت، با این حال بررسی خواهد شد که این افزایش در بودجه سال 97 با چه نگاهی از سوی دولت انجام شده است و برای کنترل تورم چه برنامه ای دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید به یکباره شاهد افزایش 200 تومانی نرخ ارز باشیم، گفت: بهتر این بود که دولت نرخ ارز را با هدف اجرای سیاست تک نرخی شدن ارز،  به مدت دو تا سه سال ثابت نگه می داشت سپس متناسب با شرایط اقتصادی روز دنیا نسبت به افزایش نرخ آن اقدام می کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط