آغاز هفته وحدت
1388/04/30 09:14:00
سرویس سیاسی
کابینه دهم از نگاه نمایندگان_ 8

کاتوزیان:سلیقه‌های متفاوت را نبایدکنار گذاشت

**کاتوزیان گفت: ‌یکی از خلاءهای دولت نهم عدم استفاده از نخبه های علمی و با تجربه کشور می باشد.

"حمیدرضا کاتوزیان" رییس کمیسیون انرژی در گفتگو با خبرنگارخانه ملت بابیان اینکه دولت باید در انتخاب وزرا به صورت باز عمل نماید اظهارداشت:‌استفاده از تمام نگاهها و تجربه‌ها می تواند دولت را درانتخاب کابینه ای قوی یاری دهد .


وی با بیان اینکه یکی از خلاءهای دولت نهم عدم استفاده از نخبه‌های علمی و با تجربه کشور میباشد گفت:‌ متاسفانه رییس جمهور به صورت عملی، اعتقادی به این مسئله ندارد.


نماینده تهران در ادامه گفت :مرز بندی بین افراد و  خودی و غیر خودی نمودن افراد نتیجه ای غیر از استفاده نکردن از توان بخش بزرگی از جامعه نخواهد  داشت.


وی  افزود:‌به اعتقاد من این گونه نگرش ها اشتباه می باشد و  تداوم این افکار باعث تک محوری و تک صدایی خواهد شد و در جامعه امروز چوابگو نیست.


نماینده تهران اظهار داشت: دولت برای تشکیل کابینه قوی باید خط کشیها را کنار بگذارد و تمامی افراد  را در تصمیم گیریها دخالت دهد.


 کانوزیان خاطر نشان کرد :نباید کسانی که نگاه متفاوتی با رئیس جمهور دارند را کنار گذاشت و آنها را حذف نمود.


رییس کمیسیون انرژی با تاکید بر اینکه  باید از تمام شخصیت ها و دیدگاهها استفاده نمود گفت :‌از تضارب آرا باید حمایت شود.و از آن استفاده بهینه نمود.


نماینده تهران  تصریح کرد:در جامعه ای که دارا ی سلیقه ها و دیدگاههای مختلف می باشد می توان از طریق آن دیدگاهها،  نظریه و سخنی پخته و قوی ارائه نمود  و از آن استفاده کرد.


عضو کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی مجلس در ادامه گفت : ‌یک جانبه گرایی ، ‌تک صدایی و حذف جریانهای غیر همراه ،‌کشور را به بن بست خواهد کشاندو نتیجه بسیار ناخوشایندی رابرای کشور در پی خواهد داشت.


رییس کمیسیون انرژی گفت: اینکه رییس جمهور در تعیین وزرا از افراد همسو و همفکر خویش استفاده نماید مسئله ای نیست که آن را رد نمود اما اینکه در تمام کابینه از جمله صنایع ، بهداشت و درمان و کشاورزی بخواهیم در تمام موارد خط مشی سیاسی را وارد نماییم باعث آسیب دیدن کشور خواهد شد.


نمایده تهران با تاکید بر اینکه تنها با حرف و سخن نمی توان گفت که از نخبگان استفاده می نمایم اظهار داشت:جامعه امروز جامعه ای هوشمند است و دانشگاهیان و مردم تمامی سخنان  و شعارها را رصد می نمایند.


وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انتخاب اسفندیار رحیم مشایی از سوی رییس جمهور به عنوان معاون اول گفت :‌به نظر من این انتصاب اشتباه بود چرا که ایشان نظر رهبر معظم انقلاب ،‌ مراجع تقلید و فضلا و همچنین مجلس را در زمینه این انتخاب می داند  و رییس جمهور باید به خرد جمعی احترام بگذارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet