هدر اصلی
1388/04/30 14:32:00
سرویس سیاسی
در صورت عدم برکناری مشایی

روحانیون مجلس بارهبرانقلاب دیدار می‌کنند

**محمد تقی رهبر رئیس فراکسیون روحانیون مجلس اظهار داشت: در صورت عدم برکناری مشایی از سمت معاون اولی رئیس جمهور با مقام معظم رهبری در این خصوص دیدار می‌کنیم.

نماینده اصفهان در گفتگو با خبرنگار خانه ملت افزود: ما انتصاب مشایی به سمت معاون اولی رئیس جمهور را غیرقابل پذیرش و لطمه به دولت می‌دانیم.

وی افزود: علماء، مراجع و بزرگان و حتی جامعه اصولگرایان حامی دولت نیز از این اقدام احمدی‌ نژاد رضایت ندارند و خواهان برکناری وی از سمت معاون اولی هستند.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون مذاکراتی با شخص رئیس جمهور در این مورد داشته‌اید، گفت: حدود یک هفته 10 روز پیش ما از رئیس جمهور از طریق رابط پارلمانی ایشان وقت خواستیم اما متاسفانه عملکرد این بخش ضعیف است به نحوی که به ما وقت داده نشد.

وی افزود: بعد از آن هم آقای احمدی نژاد به مشهد رفت و موضوع معاون اولی مشایی را علنی کرد.

محمدتقی رهبر اظهار داشت: بنظر نمی‌رسد انتصاب مشایی به مانند آیه‌ای باشد که از آسمان نازل شده باشد که امکان تعییر وی وجود نداشته باشد.

وی افزود: در هر صورت ما حضور مشایی در کابینه به عنوان معاون اول را به ضرر دولت می‌دانیم و مجلس هم از این اقدام دولت راضی نیست.

نماینده اصفهان تصریح کرد: این انتصاب مطمئنا در مراسم تحلیف رئیس جمهور و رای اعتماد به وزراء تاثیرگذار خواهد بود و جنبه منفی برای دولت محسوب می‌شود.

وی افزود: بهترین کار اینست که آقای احمدی نژاد مشایی را با توجه به عدم مقبولیتی که در بین علماء و مردم دارد از سمت معاون اولی بردارد و یک سمت مشاوره برای وی در نظر بگیرد.

محمدتقی رهبر تاکید کرد: در صورت اصرار احمدی نژاد بر حضور مشایی به عنوان معاون اولی فراکسیون روحانیون مجلس برای حل این مشکل با مقام معظم رهبری دیدار خواهد کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet