خبرگزاری خانه ملت

آغاز امامت اما زمان (عج)
1388/04/30 18:39:00
سرویس بین الملل
در دیدار با دبیر کل کنگره ملی عراق مطرح شد

لاریجانی: برای ساختن عراق آباد و مستقل آماده ایم

**احمد عبدالهادی چلبی، دبیر کل کنگره ملی عراق، بعدازظهر امروز (سه شنبه)، با علی لاریجانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار علی لاریجانی با اشاره به اوضاع جاری عراق و شرایط حساس این کشور، بر ضرورت وحدت و یکچارچگی مردم تاکید کرد و اظهار داشت: شرایط حساس و ویژه عراق در مرحله گذار، وحدت و یکپارچگی تمامی مردم، به ویژه شیعیان این کشور را بیش از هر زمان دیگری ضروری ساخته است.

وی افزود: مردم مقاوم و فهیم عراق نشان داده اند که خود به تنهایی قابلیت و توانایی اداره کشور و تعیین سرنوشت شان را دارند.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه بازسازی عراق در ابعاد سیاسی، امنیتی و اقتصادی را از اولویت های مردم و مسئولان این کشور دانست و گفت: بدون تردید مردم و مسئولان عراق با انسجام و همکاری با یکدیگر از کلیه موانع پیشروی استقلال کشورشان عبور خواهند کرد.

لاریجانی در پایان بر ادامه حمایت های جمهوری اسلامی ایران از وحدت و یکپارچگی مردم عراق تاکید کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران برای کمک به مردم عراق و ساختن عراق آباد و مستقل از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که مردم عراق با سربلندی این مرحله حساس را پشت سر گذارند.

در این ملاقات، احمد عبدالهادی چلبی، دبیرکل  کنگره ملی عراق نیز ضمن ارائه گزارشی از اوضاع و تحولات جاری کشورش، از حمایت های جمهوری اسلامی برای ایجاد عراق مستقل و یکچارچه و آباد، تقدیر و تشکر کرد.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet