خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1386/07/28 15:14:00
سرویس سیاسی

قنبری: ادامه حیات آمریکا به عنوان یک ابرقدرت، در جنگ طلبی و جنگ افروزی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهارات اخیر بوش را تحت تاثیر سفر پوتین به ایران ارزیابی کرد و گفت: آمریکا قصد دارد با خطرناک جلوه دادن ایران زمینه را برای حمله احتمالی در آینده فراهم کند.

داریوش قنبری در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از طرح های آمریکا علیه خود آگاهی دارد و حتی در صورت حمله نظامی نیز آمادگی کامل برای دفاع از خود را دارد منتهی استراتژی ایران باید بگونه ای باشد که جلوی جنگ طلبی های آمریکا در منطقه را بگیرد و از اینکه منطقه درگیر جنگ و درگیری شود جلوگیری کند و برای این منظور می توانیم دو راهکار عمده را در پیش بگیریم.

وی افزود: یکی تداوم مذاکرات و تفاهم با آژانس و از این طریق جدا کردن آمریکا از متحدانش و در گام دوم سلب کردن هرگونه بهانه ای که ممکن است آمریکا را به یک حمله نظامی ترغیب کند.

قنبری متذکر شد: ادامه حیات آمریکا به عنوان یک ابرقدرت در جنگ طلبی و جنگ افروزی است و مزیت نسبی آمریکا در این است که در نقاط مختلف جهان جنگ براه اندازد تا به دنبال آن حضور نظامی اش تثبیت شود و از این طریق کشورهایی که به لحاظ اهمیت ژئوپولتیک دارای نقش عمده ای هستند را در اختیار خود بگیرد.

نماینده ایلام تصریح کرد: اگر ایران مثل عراق و افغانستان بود یقینا قبل از این دو کشور مورد حمله آمریکا قرار می گرفت اما آمریکا خود واقف است که ایران قدرت بزرگی در منطقه است و مواجهه نظامی با ایران هزینه های بسیار بالایی برای آنها دارد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet