هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رضایی کوچی:

دولت وزیر نیرو را با توجه به وضعیت بحرانی آب کشور هر چه سریع تر معرفی کند

سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون عمران، با بیان اینکه شرایط آبی کشور بحرانی است، گفت:دولت باید هرچه سریعتر گزینه وزارت نیرو را با توجه به مسائل بحران آب معرفی کند.
یکشنبه 16 مهر 1396 ساعت 17:56
دولت وزیر نیرو را با توجه به وضعیت بحرانی آب کشور هر چه سریع تر معرفی کند رییس کمیسیون عمران، با بیان اینکه شرایط آبی کشور بحرانی است، گفت:دولت باید هرچه سریعتر گزینه وزارت نیرو را با توجه به مسائل بحران آب معرفی کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201608104718565976.jpg دولت,وزیر,نیرو,را,با,توجه,به,وضعیت,بحرانی,آب,کشور,هر,چه,سریع,تر,معرفی,کند Icana

محمدرضا رضایی کوچی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه کشور ایران در مناطق خشک و نیمه خشک جهان واقع شده و با کمبود منابع آب مواجه است، گفت:  توجه به مدیریت منابع آب در ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و از یک سو اغلب منابع تأمین آب سطحی کشور مورد استحصال قرار گرفته و از سویی دیگر اضافه برداشت از منابع آب زیرزمینی به علت عواملی همچون توسعه بی قاعده و بی برنامه اراضی کشاورزی شدت یافته است.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، افزود: در نتیجه وضعیت منابع آب کشور در دوره 92- 1383 به حالت تنش آبی و در برخی موارد به شرایط بحرانی رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در صورت ادامه این روند، تأمین و حفظ آب پاک برای نسل‌های آتی به یکی از چالش‌های اساسی و توسعه پایدار کشور تبدیل می شود، افزود: رتبه ایران در مدیریت منابع آبی از بین 133 کشور، 132 بوده و با چنین روندی پیش بینی می شود اندوخته‌های آبی ایران تا نیم قرن آینده به صفر برسد.

رضایی کوچی ادامه داد:از طرفی در پی این کاهش مستمر، سالانه 10 دشت آبی کشور از مجموع  600 دشت موجود دچار بحران می شوند که این مسئله بر وضعیت روستاهای کشور تأثیرگذار است.

وی یادآور شد: اگر برنامه ریزی برای کاهش میزان مصرف یا مصرف بهینه در جامعه صورت نگیرد بدون شک روند بحران آبی ابعاد گسترده‌تری را تجربه خواهد کرد.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به در پیش بودن تدوین لایحه بودجه 96 و عدم معرفی وزیر برای وزارت نیرو جهت تخصیص بودجه منایب به این وزارتخانه، تصریح کرد: دولت باید هرچه سریعتر گزینه وزارت نیرو را با توجه به مسائل بحران آب معرفی کند، که با توجه به سوابقی که اردکانیان در وزارت نیرو داشته گزینه مناسبی برای تصدی پست وزارت است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000