عاشورای حسینی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صادقی تاکید کرد:

مجلس درصورت تداوم تدریس رشته‌های بی‌کیفیت در دانشگاه‌ آزاد مجبور به اعمال ابزار نظارتی خواهد شد

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از رییس دانشگاه آزاد خواست به افزایش کیفیت رشته‌های دانشگاه آزاد بیندیشد.
سه‌شنبه 18 مهر 1396 ساعت 08:34
مجلس درصورت تداوم تدریس رشته‌های بی‌کیفیت در دانشگاه‌ آزاد مجبور به اعمال ابزار نظارتی خواهد شد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از رییس دانشگاه آزاد خواست به افزایش کیفیت رشته‌های دانشگاه آزاد بیندیشد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611107568593678.jpg مجلس,درصورت,تداوم,تدریس,رشته‌های,بی‌کیفیت,در,دانشگاه‌,آزاد,مجبور,به,اعمال,ابزار,نظارتی,خواهد,شد Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره روند پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد و تعداد بیشمار رشته‌محل‌های آن، گفت: باید دغدغه اصلی در آموزش حفظ کیفیت عالی باشد اما کسب و کار در دانشگاه آزاد جای چنین دغدغه متعالی را گرفته است چراکه مسئولان و متولیان آن بیشتر نگاه اقتصادی دارند، اما از طرفی نیز باید به آن‌ها حق داد چراکه اداره دانشکده‌های دانشگاه آزاد به لحاظ اقتصادی کار مشکلی است اما این کار نباید هر به قیمت محقق شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از رشته‌ها کیفیت لازم را ندارد و هرم هیات علمی دانشکده‌ها به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی با میزان دانشجویان پذیرفته شده تناسب ندارد.

وی با بیان اینکه اگر رشته‌های بی‌کیفت همچنان بی‌ضابطه در دانشگاه‌ آزاد تدریس شوند مجلس از جایگاه نظارتی به این موضوع ورود و وزیر را مورد سوال قرار خواهد کرد، اضافه کرد: به نظر میرسد؛ از طرف متولیان دانشگاه آزاد به وزارت علوم فشار وارد شده که آن‌ها رای به پذیرش 93 درصدی دانشجو در رشته‌های بدون آزمون در دانشگاه آزاد شده‌اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: از رییس دانشگاه آزاد با توجه که خود فردی آکادمیک است انتظار می‌رود بیش از آنکه دغدغه جذب بی ضابطه دانشجو و در ادامه آن توسعه و درآمدزایی داشته باشد به افزایش کیفیت رشته‌های دانشگاه آزاد بیندیشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000