عاشورای حسینی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عزیزی در کنگره جمعیت و توسعه انسانى مطرح کرد:

شورای ملی سالمندی راهکاری برای توانمندسازی سالمندان/حضور موثر زنان در فعالیت های اجتماعی رصد می شود

سرویس اجتماعی
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با تشکیل شورای ملی سالمندی خدمات بهداشتی به سالمندان در منزل با هدف استقلال آنها در دستور کار قرار دارد.
سه‌شنبه 18 مهر 1396 ساعت 09:46
شورای ملی سالمندی راهکاری برای توانمندسازی سالمندان/حضور موثر زنان در فعالیت های اجتماعی رصد می شود رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با تشکیل شورای ملی سالمندی خدمات بهداشتی به سالمندان در منزل با هدف استقلال آنها در دستور کار قرار دارد. http://cdn.icana.ir/d/019/80408.jpg شورای,ملی,سالمندی,راهکاری,برای,توانمندسازی,سالمندان/حضور,موثر,زنان,در,فعالیت,های,اجتماعی,رصد,می,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا عزیزی رییس کمیسیون اجتماعی مجلس امروز ( 3شنبه 18 مهر) در کنگره جمعیت وتوسعه انسانى در جمع نمایندگان مجالس آسیا، گفت: با توجه به گذار جمعیتی ایران و افزایش سالمندان تا سال 1430 نیاز است در حیطه خدمات نگهداری و توانبخشی سالمندان بستر سازی صورت گیرد، پس ارائه خدمات توانبخشی و خدمات بهداشتی به سالمندان در منزل و گسترش "سالمندی در خانه" برای استقلال و توانمندسازی آنان با تشکیل شورای ملی سالمندی رصد خواهد شد.

نماینده مردم شیروان درمجلس شورای اسلامی، افزود: همچنین تدوین سند ملی توانبخشی در حیطه افراد دارای معلولیت یا سالمندان دارای ناتوانی باید مورد توجه قرار گیرد، البته  بستر سازی در خصوص پیمایش و جمع آوری اطلاعات در حیطه سالمندان در حال انجام است.

وی تاکید کرد: بر اساس برنامه توسعه ششم تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن درآ ن و استیفای حقوق شرعی و قانونی بانوان در همه عرصه ها وتوجه ویژه به نقش سازنده آنها تصویب شده است، بنابراین  برای سالهای آتی حضور بیشتر زنان در فعالیت های اجتماعی، فعالیت های دولتی و NGO ها رصد خواهد شد.

عزیزی ادامه داد: همچنین در حیطه سلامت زنان طرح هایی مانند غربالگری سرطان های زنان در سراسر کشور با اولویت کارکنان زن و زنان سرپرست خانوار به طور رایگان انجام خواهد شد، از سوی دیگر توانمندسازی بیشتر پزشکان زنان و زایمان و ماماها و حمایت از تهیه مکمل های غذایی مانند قرص آهن و اسید فولیک برای استفاده مادران نیازمند رصد خواهد شد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه در حیطه کودکان و جوانان افزایش سلامت جسمی و روانی و اجتماعی مدنظر است،گفت:  به طور حتم سلامت جسمانی و روانی تمامی دانش آموزان دختر در همه پایه های تحصیلی دوره اول متوسطه غربالگری خواهد شد و آموزش مباحث بهداشتی به افراد داده می شود.

عزیزی با بیان اینکه برای جوانان تسهیل شرایط ازدواج با اعطای وام رصد خواهد شد، افزود: همچنین سند سیاستهای کلی نظام در حوزه جوانان توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست تدوین است ، البته توسعه و پیشرفت نقطه پایان ندارد و با توجه به اینکه انسان موجودی چندبُعدی است؛ نیاز است تمام ابعاد توسعه مانند ابعاد فرهنگی و معنوی نیز دیده شود و رشد و پیشرفت در جوامع در تمام ابعاد باشد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، تصریح کرد: کمال مطلوب آن است که توسعه همراه با عدالت برای تمام فرهنگ ها بدون تبعیض مذهبی باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000