عاشورای حسینی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شهریاری در همایش توسعه مسکن ایران:

تهران ۲۰۰ برابر متوسط جمعیت یک شهر ایرانی را دارد/تعداد مسکن در کشور از تعداد خانوارها بیشتر است

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: همانطور که می دانیم تعداد مسکن در کشور از تعداد خانوارها بیشتر است و این موضوع شامل خانه‌های بدون ساکن و برخی خانواده های دارای مسکن دوم هم می شود.
سه‌شنبه 18 مهر 1396 ساعت 15:12
تهران ۲۰۰ برابر متوسط جمعیت یک شهر ایرانی را دارد/تعداد مسکن در کشور از تعداد خانوارها بیشتر است عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: همانطور که می دانیم تعداد مسکن در کشور از تعداد خانوارها بیشتر است و این موضوع شامل خانه‌های بدون ساکن و برخی خانواده های دارای مسکن دوم هم می شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201710105955371339.jpg تهران,۲۰۰,برابر,متوسط,جمعیت,یک,شهر,ایرانی,را,دارد/تعداد,مسکن,در,کشور,از,تعداد,خانوارها,بیشتر,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید کمال الدین شهریاری پیش از ظهر امروز( چهارشنبه 18 مهرماه)در هفدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران، اظهار داشت: مسکن ایران از لحاظ کمی و کیفی در رده بهترین کشورهای دنیا قرار دارد ولی عدم توجه به مساله های فرادستی آن نظیر مباحث شهرسازی و توزیع متوازن جمعیت، حل مشکل مسکن را پیچیده کرده است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدواریم اینگونه همایش ها استمرار داشته باشد ولی باید توجه داشت که صرف اینگونه نشست ها و عدم اقدام عملی، مشکلات مسکن را رفع نمی کند، گفت: مشکل مسکن در ایران در خود موضوع مسکن نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، افزود: همانطور که می دانیم تعداد مسکن در کشور از تعداد خانوارها بیشتر است و این موضوع شامل خانههای بدون ساکن و برخی خانواده های دارای مسکن دوم هم می شود. 

وی ادامه داد: مسکن بعنوان عضوی از پیکر شهر است و عدم توجه به مباحث فرادستی نظیر جمعیت و رشد آن، مهاجرت، توزیع متوازن جمعیت و امکانات شهری، اقتصاد شهر و روستا، برنامه ریزی جامعه هدف و توزیع جمعیت در شهرها که معضل حاشیه نشینی را موجب شده است، باعث شده تا حل مشکل مسکن دچار پیچیدگی خاصی شود.

شهریاری در همایش توسعه مسکن ایران 34067510/10/2017 2:33:37 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/10/201710106635847449_Thum.jpgشهریاری در همایش توسعه مسکن ایران
شهریاری در همایش توسعه مسکن ایران

 

شهریاری با تاکید بر اینکه مهمترین عامل این پیچیدگی تغییر نسبت جمعیت شهری به روستایی در سالیان گذشته عنوان است، بیان کرد: در سال ۱۳۳۵ کشور ایران دارای حدود ۷۰ درصد جمعیت روستایی و ۳۰ درصد جمعیت شهری در ۱۹۹ شهر بود ولی طبق آخرین سرشماری در سال ۱۳۹۵ این نسبت به کمتر از ۳۰ درصد جمعیت روستایی و بیش از ۷۰ درصد جمعیت شهری در حدود ۱۳۰۰ شهر تغییر یافته است.

وی تصریح کرد: این تغییر نسبت توزیع جمعیت شهری و روستایی باعث شد تا سیل جمعیت به شهرهای بزرگ روان شده و باعث شود تا کلانشهر تهران هم اکنون ۲۰۰ برابر متوسط جمعیت یک شهر ایرانی را در خود جای دهد.

این نماینده مردم در مجلس شوریا اسلامیدر پایان، خاطرنشان کرد: رشد زیاد جمعیت در تهران نسبت به دهه شصت باعث شد حاشیه نشینی و تراکم فروشی در پایتخت افزایش یابد و این به نحوی بود که مسئولین شهری بدون توجه به الزامات شهرسازی و مسائل فرادستی مسکن، تراکم بفروشند و اتوبان بسازند و با ادامه این سیکل معیوب، جمعیت افزایش، ترافیک متراکم تر و موضوع توسعه مسکن در این کلانشهر پیچیده و پیچیده تر شود./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط