هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مسعودی:

سرقت و جعل آثار هنری در کمیسیون فرهنگی بررسی می شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسائل جانبی در فرهنگ ما بسیار زیاد است و امکان مطرح شدن همه آنها در مجلس وجود ندارد، از بررسی موضوع سرقت و جعل آثار هنری در کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد.
چهارشنبه 19 مهر 1396 ساعت 04:00
سرقت و جعل آثار هنری در کمیسیون فرهنگی بررسی می شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسائل جانبی در فرهنگ ما بسیار زیاد است و امکان مطرح شدن همه آنها در مجلس وجود ندارد، از بررسی موضوع سرقت و جعل آثار هنری در کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606108138612502.jpg سرقت,و,جعل,آثار,هنری,در,کمیسیون,فرهنگی,بررسی,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، برنامه " گفت و گوی فرهنگی " رادیو گفت و گو با موضوع گسترش تقلب و کپی کاری در آثار هنری و چرایی آن با حضور دکتر مهدی خانکه ، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد و پژوهشگر هنر و ارتباط تلفنی با مسعودی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

در ابتدای برنامه اصغر مسعودی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ارتباط تلفنی، عنوان کرد: متاسفانه مسائل جانبی زیادی در کشور وجود دارند که نمی توان همه آنها را در کمیسیون فرهنگی مطرح کرد. در مجلس شورای اسلامی بیشتر به موضوع سرقت علمی و پایان نامه ها پرداخته شده است.

نماینده مردم استهبان و نی‌ریز در مجلس شورای اسلامی، افزود: نکته ای که باید در نظر داشته باشیم و تعالیم دین ما نیز به آن تاکید می کند موضوع امانت داری و صداقت است و تعابیر ژرف و عمیقی در روایات وجود دارد که انسانیت را در امانت داری تعریف کرده اند اما متاسفانه در بخش های مختلف از این آموزش های اصیل فاصله گرفته ایم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: بحث سرقت و جعل آثار هنری هفته آینده در کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح خواهد شد و نمایندگان درصدد پیگیری این موضوع خواهند بود.

در ادامه برنامه خانکه با بیان اینکه جایگاه اثر هنری در فرهنگ ما هیچگاه شبیه جایگاه کنونی نبوده است، عنوان کرد: هنر یک بستر و زمینه تولید خاصی داشته است و آنچه که امروز به عنوان خلاقیت می شناسیم مطرح نبوده است، از این رو ما با پدیده مدرنی روبرو هستیم و مانند دیگر پدیده هایی که مدرنیسم با خود آورده است دچار گرفتاری عظیمی است.

وی تاکید کرد: اگر هنر را از فرهنگ این کشور بگیریم چیز قابل دفاعی باقی نخواهد ماند و هنرمندان روز به روز کم فروغ تر خواهند شد که حاصل آن هزاران هنرمندی است که گرفتار نان شب هستند.

به گزارش رادیو گفت و گو، این پژوهشگر هنری با تاکید براینکه رویکرد مسئولین به حوزه هنر به عنوان جزئی از فرهنگ کشور باید تغییر یابد، بیان کرد: تولید اثر هنری یک کار جانبی نیست و تا زمانی که کنترل و نظارت درست وجود نداشته باشد سرقت و جعل آثار اتفاق می افتد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط