عاشورای حسینی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ولایتی در جمع خبرنگاران:

آمریکا برای خود و همه دنیا مشکل ایجاد کرده است/ ایران به مذاکرات برجام پایبند است

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: نظر ترامپ درباره پایبندی ایران به برجام مهم نیست، ملاک، نظر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی است.
پنج‌شنبه 20 مهر 1396 ساعت 18:04
آمریکا برای خود و همه دنیا مشکل ایجاد کرده است/ ایران به مذاکرات برجام پایبند است رئیس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: نظر ترامپ درباره پایبندی ایران به برجام مهم نیست، ملاک، نظر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201709108025625855.jpg آمریکا,برای,خود,و,همه,دنیا,مشکل,ایجاد,کرده,است/,ایران,به,مذاکرات,برجام,پایبند,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی اکبر ولایتی  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس بیمارستان مسیح دانشوری صبح امروز در حاشیه کنگره بیماری های سل و ریوی در جمع خبرنگاران در خصوص برجام اظهار کرد: آنچه که قرار است رئیس جمهور آمریکا بیان کند قابل پیش بینی نیست، آمریکا کشوری است که برای همه دنیا و از جمله خودش مشکل ایجاد کرده است.

وی افزود: ایران پایبند به برجام بوده و مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به برجام را در هشت نوبت تایید کرده است؛ رئیس جمهور آمریکا که یک فرد بدون منطق است وقتی اعلام کند ایران به برجام پایبند نبوده برای ما مهم نیست زیرا ملاک، نظر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری عنوان کرد: در صورت خروج آمریکا از برجام ما هم در مقابل این حق را برای خود محفوظ می دانیم که هر عملی را انجام دهیم.

ولایتی تاکید کرد: بر اساس تعهد بین المللی، کشورهای 1+5 موظفند آمریکا را وادار کنند تا به تعهدات خود در خصوص برجام پایبند بماند و بر اساس برجام رفتار کند؛ کشورهای آلمان ، روسیه و چین موظفند آمریکا را وادار کنند که در چهارچوب و جدول تعیین شده از سوی سازمان انرژی هسته ای عمل کند.

وی مطرح کرد: به طور کلی انحراف از طرف کشور آمریکا بوده و ایران به مذاکرات برجام پایبند است.

 رتبه نخست ایران در منطقه در حوزه پیوند ریه

وی در ادامه به برگزاری همایش  بیماری های سل و ریوی اشاره و مطرح کرد: کنگره بیماری های ریوی و  سل هر 2 سال یک بار برگزار می شود و اطلاعات افراد شرکت کننده در این همایش مبادله می شود.

ولایتی بیان کرد: خوشبختانه بعد از انقلاب تعداد مبتلایان به سل کاهش پیدا کرده و تعداد این افراد به ازای هر یک هزار مورد به ۱۱ نفر رسیده است.

 رئیس بیمارستان مسیح دانشوری درباره پیوند ریه در کشور یادآور شد: در خصوص پیوند ریه در منطقه رتبه اول را داریم و تا به امروز ۱۹۰ پیوند ریه در بیمارستان مسیح انجام شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ وی گفت: در بیمارستان های دیگر هم این پیوند انجام شده است اما موفق نبودند، مرکز مسیح دانشوری در طول ۱۲ سال کارنامه بسیار موفقی از خود به جای گذاشته است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000