عاشورای حسینی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
موگرینی:

خروج از برجام اعتبار بین‌المللی آمریکا را مخدوش می‌کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خروج از برجام را دلیلی بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا در توافق های بین المللی دانست.
پنج‌شنبه 20 مهر 1396 ساعت 19:05
خروج از برجام اعتبار بین‌المللی آمریکا را مخدوش می‌کند مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خروج از برجام را دلیلی بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا در توافق های بین المللی دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/201606107221137076.jpg خروج,از,برجام,اعتبار,بین‌المللی,آمریکا,را,مخدوش,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در گفت و گو با شبکه تلویزیون «پی بی اس» اظهار کرد: اگر آمریکا از برجام خارج شود، این موضوع موجب بی میلی دیگر کشورها برای انجام توافق با آمریکا خواهد بود. آمریکا با این کار به دیگر کشورهای جهان پیام می‌دهد که واشنگتن در توافق های بین المللی مورد اعتماد نیست.

موگرینی در ادامه افزود: با خروج آمریکا از برجام، اعتبار بین‌المللی این کشور زیر سوال می‌ رود، زیرا همان کشوری که دو سال پیش در شورای امنیت سازمان ملل به قطعنامه 2231 رای موافق داد، اکنون آن را رد می‌ کند.

وی همچنین تاکید کرد: این موضوع همچنین نشان می ‌دهد هر دولت جدید در آمریکا مایل به مذاکره مجدد درباره توافق‌های پیشین است و این مساله، به دیگر کشورها امکان می ‌دهد اگر احساس کنند دولت آینده توافق بهتری به آنان می ‌دهد، به مذاکرات بی ‌میل باشند.

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، بارها تاکید کرده است توافق هسته ای ایران بدترین توافق تاریخ آمریکا بوده و قصد دارد آن را لغو کند. قرار است موضع جدید ترامپ درباره ایران و توافق هسته ای طی سخنرانی در روز پنجشنبه اعلام شود؛ اما آسوشیتدپرس به نقل از منابع آگاه خبر داد که این سخنرانی به روز جمعه موکول شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ ترامپ باید 15 اکتبر پایبندی ایران به برجام را رد یا تایید کند. اگر وی توافق هسته ‌ای را رد کند، سرنوشت آن به کنگره آمریکا واگذار می شود. با رد پایبندی ایران به برجام از سوی ترامپ، کنگره آمریکا 60 روز فرصت خواهد داشت تا درباره بازگرداندن تحریم‌ های هسته ای ضد ایران تصمیم‌ گیری کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000