هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شریعت نژاد:

مسبب انحلال طرح‌های جنگل‌داری وزارت کشاورزی است/تعطیلی طرح‌های جنگل‌بانی موجب جلوگیری از تنفس جنگل‌ها است

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت: قبل از سال 1338  اجرای طرح‌های جنگل در شمال  کشور وجود نداشت و سازمان  جنگل ها و مراتع کار  حفاظت از جنگل را برعهده داشت.
سه‌شنبه 25 مهر 1396 ساعت 15:31
مسبب انحلال طرح‌های جنگل‌داری وزارت کشاورزی است/تعطیلی طرح‌های جنگل‌بانی موجب جلوگیری از تنفس جنگل‌ها است عضو کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت: قبل از سال 1338  اجرای طرح‌های جنگل در شمال  کشور وجود نداشت و سازمان  جنگل ها و مراتع کار  حفاظت از جنگل را برعهده داشت. http://cdn.icana.ir/d/019/201606100125643544.jpg مسبب,انحلال,طرح‌های,جنگل‌داری,وزارت,کشاورزی,است/تعطیلی,طرح‌های,جنگل‌بانی,موجب,جلوگیری,از,تنفس,جنگل‌ها,است Icana

شمس‌الله شریعت نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت کنونی حفاظت از جنگلها و مراتع کشور،گفت:در طول سال‌های مختلف با اتکا به طرح‌های جنگلبانی،سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور دربحث حفاظت و بهره برداری به صورت نظام‌مندی ورود کرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسبب انحلال  طرح‌های جنگلداری وزارت کشاورزی و دولت است، تصریح کرد:عدم ایجادامکانات برای اجرای طرح‌های جنگلبانی توسط وزارت کشاورزی موجب شده است بطور  تقریبی حفاظت از جنگل‌ها و مراتع کشور رها شود.

نماینده مردم رامسر و تنکابن درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام جاده‌های جنگلی ساخته شده دوباره در حال احیا است،تصریح کرد: هم اکنون اگر از افرادی که درحواشی جنگل زندگی می‌کنند، سوال کنید به شما می گویند که شنیدن صدای اره برقی برای آنان عادت شده است.

شریعت نژاد  افزود: سازمان  جنگلها و مراتع  خودش را مجهز نکرده است و امکاناتش به نحو مطلوب اختصاص پیدا نکرده است و این عوامل موجب شده است که  حفاظت از جنگل رها شود.

وی ادامه داد:  رها شدن  حفاظت از  جنگلها  ومراتع  ما را به دهه 40باز می گرداند بدین معنا که تمام  تلاش ما برای حفاظت و صیانت از جنگل ها با این شرایط  به صفر می رسد و این در  حالی است که  سوء مدیریت و ندانم کاری کار را به اینجا کشانده است.

نماینده  مردم تنکابن و رامسر  در مجلس   شورای اسلامی افزود: با تعطیلی طرح‌های جنگلبانی که به اصطلاح نام آن را تنفس گذاشته اند، جنگل های شمال کشور نفس نمی کشد ، بلکه نفس کشیدنش را نیز با این اوصاف معدوم می کنیم زیرا هر طرحی را که تعطیلی می کنیم، باید طرحی را جایگزین آن کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب  و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی،یادآورشد:  ما هیچ مدلی برای مدیریت جنگلهای کشور  تعریف نکرده ایم به جزآنچه که وجود داشته است و عملا  همان را  هم رها کردیم ./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000