هدر اصلی
1386/04/24 13:30:00
سرویس اقتصادی

قربانی: تغییرات در سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیاز به مصوبه مجلس ندارد

 

 

نماینده قائنات گفت: تغییرات در سازمان مدیریت و برنامه ریزی از موارد انحلال، ادغام و یا ایجاد تشکیلات جدید نیست که نیاز به مصوبه مجلس داشته باشد.

موسی قربانی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به تصمیم اخیر شورای عالی اداری مبنی بر ادغام سازمان مدیریت در نهاد ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: مسئولیت سازمان مدیریت طبق قانون اساسی بر عهده رئیس جمهور است و با تصمیمی که دولت گرفته، نه این سازمان در جایی ادغام شده و نه منحل گردیده تنها اتفاقی که رخ داده یک جابجایی است.

وی افزود: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تاکنون به عنوان معاون رئیس جمهور انجام وظیفه می‌کرد که در حال حاضر و با انجام این جابجایی نیز کماکان معاون رئیس جمهور باقی می‌ماند و این سازمان همچنان زیرنظر رئیس جمهور است.

قربانی تصریح کرد: اینکه ساختمان آن کجا باشد یا اختیارات دیگری داشته یا نداشته باشد طبق قانون اساسی در اختیار رئیس جمهور است و از موارد انحلال و ادغام یا ایجاد تشکیلات جدید هم نیست که نیاز به مصوبه مجلس داشته باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند ایجاد اینگونه تغییرات به روند بودجه ریزی در کشور آسیب می‌رساند، گفت: رئیس جمهور مسئول برنامه و بودجه کشور است و باید در وقت خود لایحه بودجه را به مجلس تقدیم کند در واقع ما از رئیس جمهور ارائه لایحه بودجه در زمان مناسب، با شکل مناسب و در محدوده سیاست‌های کلی، چشم انداز و برنامه چهارم را می‌خواهیم و تکلیف رئیس جمهور این است.

قربانی در واکنش به ایرادات وارد شده از سوی برخی نسبت به تغییرات در سازمان مدیریت و برنامه ریزی یادآور شد: بشر همیشه در برابر تغییر مقاومت نشان می‌دهد و در برابر این تصمیم نیز چون اتفاق تازه‌ای است مقاومت می‌شود. البته گاهی این مقاومت‌ها در قالب کارشکنی بروز پیدا می‌کند که قاعدتا رئیس جمهور باید فرد یا افرادی را برای جلوگیری از این کارشکنی‌ها مامور کند.

وی با اشاره به بحث‌های مطرح شده در مورد تعدیل نیروهای قراردادی سازمان مدیریت گفت: تعدیل نیرو اساس چیز خوبی است. سازمان مدیریت در کشور از دستگاه‌های دور از دسترسی بوده است و کمتر کسی به درون این تشکیلات رسوخ پیدا کرده است. ممکن است مواردی واقعا نیاز به تعدیل نیرو باشد و ما نباید از این موضوع نگران باشیم. البته من صحت این موضوع را تایید نمی‌کنم چون مطلع نیستم اما اگر تعدیل نیرو اتفاق بیافتد هم یک امر طبیعی است.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما نیاز به دستگاه‌های اداری به روز، فعال، متعهد، مجرب و در خدمت مردم داریم اما وجود بخشی از این فاکتورها در سازمان مدیریت مورد تردید بود.

قربانی متذکر شد: همه این تشکیلات از مجلس گرفته تا قوه قضاییه و دولت برای این است که خروجی کار آنها به نفع مردم باشد. ما می‌خواهیم به مردم خدمت برسانیم و این کار باید شفاف، ارزان و قابل دسترسی برای همه مردم باشد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet