ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/05/04 13:34:00
سرویس صحن
نقوی حسینی:

التزام به ولایت فقیه رکن رکین اصولگرایی است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: ملت ایران نشان داد در مواقع حساس همچون کوهی استوار همراه با عقلانیت، خردمندی، تعامل منافع ملی خود را می‌پوید و طریق وحدت و یکپارچگی را می‌پیماید.

"سیدحسین نقوی حسینی ناطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه گفت: خدا را سپاس می‌گوییم که ملت ایران با رهبری خردمندانه رهبری معظم نظام، هشیاری دستگاه‌ها امنیتی، بیداری نخبگان و همه نیروهای اجتماعی اعم از جناع‌ها، احزاب و گروه‌ها با حفظ وحدت و یکپارچگی با روحیه استکبارستیزی و عشق به انقلاب، نظام و کشور با سربلندی بحرانی را پشت سرگذاشت که دشمنان ملت و کشور چشم امید به آن بسته بودند.

وی اظهار امیدواری کرد که وحدت و یکپارچگی در آستانه آغاز به کار دولت دهم منشاء خیر و منجر به کابینه قوی و متعهد شود.

وی فاکتور التزام به ولایت فقیه در کابینه را رکن رکین اصولگرایی دانست و تعلل در آن را قابل قبول ندانست.

تقوی حسینی دست یابی به موفقیت‌ها را لازمه تعامل بین دولت و سایر دستگاه‌های تصمیم گیر و تصمیم ساز به ویژه مجلس شورای اسلامی از یکسو و نخبگان و متخصصان و کارشناسان کشور را می‌طلبد.

وی خاطرنشان کرد: لازمست که رئیس جمهور و کمیته‌های بررسی کننده واجدین شرایط تصدی وزارتخانه‌ها انتظار می‌رود نهایت دقت، تامل و بررسی صورت پذیرد و با پرهیز از مدیران دم دستی دامنه نگاه خود را به عمق مدیران شایسته، توانمند هر وزارتخانه توسعه دهند و بدانند مدیران توانمند را باید دعوت کرد و از آنها خواست.

نماینده مردم ورامین گفت: در دولت‌های گذشته از جمله نهم شاهد دعوت و معرفی افرادی برای تصدی برخی وزارتخانه‌ها از خارج از محدوده دستگاه مربوطه اقدام شده است که توصیه می‌شود هرگز فردی را خارج از محدوده وزارتخانه‌ها برای تصدی آن وزارتخانه معرفی نکنند که چنین اقدامی، اهانتی فراموش نشده به کلیه متخصصان، کارشناسان، دلسوخته‌گان آن دستگاه محسوب می‌شود.

وی سپس خطاب به نمایندگان مجلس گفت: از همکاران خویش پیشاپیش تقاضا می‌کنم به هیچ عنوان به چنین معرفی‌هایی (خارج از دستگاه) رای ندهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: با اعتقاد راسخ به استقلال قوا و عدم تکلیف رئیس جمهور مبنی بر تعامل و نظرخواهی از مجلس در انتصاب و انتخاب وزراء بر این نکته باید توجه داشت که تعامل و همفکری بین دولت و مجلس به شایسته سالاری خواهد انجامید.

وی در خصوص انتخاب وزراء گفت: امیدواریم رئیس جمهور محترم نسبت به تعیین وزیر در وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، صنایع و معادن، نفت، جهاد کشاورزی و وزارت خارجه توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به امر مبارزه با فساد و مبارزه با تبعیض پرداخت و افزود: هر چند در این خصوص بارها و بارها از سوی مقام معظم رهبری تذکر داده شده است اما باید توجه داشت امروز خطر فساد اداری، تبعیض‌های ناروا، از جمله رشوه خواری و پدیده رشو در دستگاه‌های اداری موجب شده تا سرمایه‌ ملی به تاراج رود، که خطر آن کمتر از انقلاب مخملی نیست.

این نماینده مجلس یادآور شد: مراجعه مردم مدام موکلان و گلایه از این پدیده شوم اظهار نگرانی می‌‌کنند، چرا که رشوه خواری در حال رواج است. به طور مستقیم از افراد مطالبه می‌شود اگر ارباب رجوع پرداخت نکند چنان بلایی بر سر آن می‌آید که به حقوق خود دست پیدا نخواهد کرد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: از دولت انتظار می‌رود با طرحی ظربتی ریشه این پدیده شوم را بخشکاند وگرنه نظم عمومی و امنیت مورد تهدید قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: شهرستان ورامین منتظر توسعه بود. شهرستانی که صاحب قیام 15 خرداد است و برای شهری با 700 هزار نفر فقدان زیرساخت توسعه، عمران و آبادانی جای سوال و بررسی دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به مصوبات هیات دولت در خصوص ورامین پرداخت و افزود: گرچه هیات دولت و رئیس جمهور با مصوباتی از جمله ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان، ساخت 3 استادیوم ورزشی 5 هزار نفری، مطالعه احداث بیمارستان قرچک، تصویب اعتبارات لازم تامین آب کشاورزی، بهسازی راه‌های روستایی و آب آشامیدنی روستاها گام‌هایی در جهت توسعه برداشته‌اند. اما فرمانداری و ارتقای مناطق پرجمعیت به شهر و بخش، اقدامات لازم در جهت کشاورزی، ایجاد کارخانجات جهت از بین بردن بیکاری، از جمله مطالبات شهرستان ماست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet