سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو مجمع نمایندگان استان مازندران:

دولت و شوراهای شهر برای احداث کارخانه زباله‌سوز در مازندران همکاری نکردند/ ورود پسماند صنعتی به دریای خزر با هزینه‌ای هنگفت کنترل شد

سرویس اجتماعی
رضیان عضو مجمع نمایندگان استان مازندران از همکاری نامناسب دولت و شوراهای شهر با سرمایه‌گذار احداث کارخانه زباله‌سوز انتقاد کرد.
شنبه 13 آبان 1396 ساعت 13:46
دولت و شوراهای شهر برای احداث کارخانه زباله‌سوز در مازندران همکاری نکردند/ ورود پسماند صنعتی به دریای خزر با هزینه‌ای هنگفت کنترل شد رضیان عضو مجمع نمایندگان استان مازندران از همکاری نامناسب دولت و شوراهای شهر با سرمایه‌گذار احداث کارخانه زباله‌سوز انتقاد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606105425667188.jpg دولت,و,شوراهای,شهر,برای,احداث,کارخانه,زباله‌سوز,در,مازندران,همکاری,نکردند/,ورود,پسماند,صنعتی,به,دریای,خزر,با,هزینه‌ای,هنگفت,کنترل,شد Icana

عبدالله رضیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت انباشت پسماند و زباله را یکی از مهمترین معضلات استان های شمالی دانست و گفت: طی روزهای اخیر جلسه ای با استاندار جدید مازندران داشتیم و وی به تاکیدات جدی رییس جمهور در جهت بهبود وضعیت محیط زیست، رفع چالش های محیط زیستی و موضوع پسماند و فاضلاب استان مازندران اشاره کرد.

معضل ورود پسماند صنعتی به دریای خزر تا حدود زیادی مدیریت و کنترل شده است

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع مدیریت و ساماندهی پسماند و فاضلاب دغدغه جدی مجمع نمایندگان استان مازندران است، با یادآوری اینکه معضل ورود پسماند صنعتی به دریای خزر تا حدود زیادی مدیریت و کنترل شده است، تصریح کرد: هزینه سنگین و هنگفتی برای احداث تصیفه خانه فاضلاب صرف و سال گذشته بزرگترین تصفیه خانه صنعتی در شهرستان قائم شهر افتتاح شد.

ورود شیرابه های حاصل از فاضلاب های خانگی و  شهری به دریای خزر

وی از ورود شیرابه های حاصل از فاضلاب های خانگی و  شهری به دریای خزر انتقاد کرد و گفت: استان مازندران در رابطه با مدیریت پسماند با مشکل جدی مواجه است و در جلسات مختلف در استان و مجلس این موضوع را مطرح کردم البته در دیگر استان های شمالی با این معضل مواجه هستیم اما در استان مازندران نمود بیشتری دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: در زمان بررسی برنامه ششم از دکتر لاریجانی درخواست کردیم موضوع پسماند استان های شمالی را در برنامه ششم لحاظ و اقدام کلانی در این رابطه انجام شود؛ انتظار می رود با همکاری جدی مجلس و دولت بتوان این معضل را هر چه سریع تر ساماندهی کرد.

تاکید بر لزوم احداث کارخانه زباله سوز در مازندران

رضیان با تاکید بر لزوم احداث کارخانه زباله سوز در مازندران، افزود: با چندین سرمایه گذار برای تحقق این مهم بحث و گفت و گو شد و آنان نیز استقبال کردند اما متاسفانه دولت و شوراهای شهر همکاری مناسب را نداشته و این موضوع مورد غفلت واقع شد و در واقع شوراهای شهر و شهرداری ها به سمت کمپوست زباله های شهری روی آورده اند.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: هر چند این اقدام ارزش افزوده را به دنبال دارد اما به دلیل رطوبت بالا جوابگوی ساماندهی زباله استان نیست؛ البته هزینه خرید کارخانه زباله سوز بسیار سنگین بوده و می طلبد دولت و شهرداری ها برای تامین منابع آن گامی جدی بردارند.

ساماندهی معضل زباله استان مازندران، مستلزم همکاری و تعامل موثر دولت، شهرداری ها و شوراهای شهر

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران ساماندهی معضل زباله این استان را مستلزم همکاری و تعامل موثر دولت، شهرداری ها و شوراهای شهر دانست و تصریح کرد: هر چند شهرداری ها تاکید دارند که منابع لازم برای خرید کارخانه زباله سوز را در اختیار ندارند اما می توانند با صرف نظر از هزینه های جانبی بخشی از عوارض اخذ شده از مردم را در جهت چنین اموری صرف کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000