خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1388/05/05 09:32:00
سرویس کمیسیون ها
پس از تصویب در کمیسیون آموزش و تحقیقات

طرح تعیین تکلیف استخدام حق التدریسی‌ها تقدیم هیات رئیسه شد

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از ارائه طرح تعیین تکلیف استخدام حق التدریسی‌ها به هیات رئیسه خبر داد.

"سعدالله نصیری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه گزارش نهایی طرح تعیین تکلیف استخدام حق التدریسی‌ها امروز به هیات رئیسه تقدیم می‌شود، گفت: این طرح در جلسه روز گذشته کمیسیون بررسی و نهایی شد و امروز نیز به هیات رئیسه تقدیم خواهد شد تا در دستور هفتگی مجلس قرار گیرد.

وی همچنین از حضور صالحی رئیس جدید سازمان انرژی اتمی به همراه سعیدی معاون ایشان در این کمیسیون خبر داد و افزود: در این جلسه گزارشی از سوی رئیس جدید سازمان انرژی اتمی در خصوص اقدامات صورت گرفته در این سازمان و برنامه‌های آتی آن ارائه شد.

نصیری خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون سوالات و پیشنهاداتی در زمینه ارتباط دانشگاه‌ها با سازمان انرژی اتمی مطرح کردند با توجه به اینکه یکی از برنامه‌های جمهوری اسلامی ایران ایجاد 20 نیروگاه در کشور است، لذا اگر هر کدام از این نیروگاه‌ها به نیروهای زیادی نیاز دارند که در تربیت آنها دانشگاه‌ها می‌توانند نقش فعالی را ایفا کنند.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها برای انجام تحقیقات خود می‌توانند از امکانات این سازمان بعنوان یک آزمایشگاه بسیار پیشرفته استفاده نمایند، ادامه داد: همچنین در این جلسه وضعیت نیروگاه بوشهر، زمان راه‌اندازی آن و نیز وضعیت سیاسی مساله انرژی هسته‌ای و تاثیر آن در ارتباط ایران با کشور‌های دنیا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده زنجان خاطرنشان کرد: در جلسه روز گذشته کمیسیون دکتر سعید آبادی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران و دکتر قربانی معاون وزیر علوم و رئیس مرکز همکاری‌های بین المللی نیز حضور داشتند که در خصوص فعالیت آموزش فرهنگی و علمی، چگونگی ساختار این سازمان، نحوه انتخاب دبیرکل آن و امکانات موجود این سازمان در تهران گزارشی ارائه کردند.

وی با اشاره به اجلاس جهانی یونسکو که در 14 الی 18 تیر ماه در فرانسه تشکیل شده بود، اظهار داشت: گزارشی از هیات ایرانی که در این اجلاس شرکت کرده بودند نیز به کمیسیون ارائه شد. اعضای کمیسیون در خصوص اینکه چه تدابیری باید اندیشیده شود که حضور ایران در این اجلاس و شورای اجرایی یونسکو در کمیته‌های علمی و ساختار و دست یافتن به کرسی‌های بیشتر آن چگونه می‌تواند حضور موثرتری داشته باشد، پیشنهاداتی دادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet