ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرزاده مطرح کرد:

استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان راه حل مشکلات جذب نیرو در آموزش و پرورش/ مسئولان امر تغییر رویه دهند

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه از ظرفیت کامل دانشگاه‌ها و پردیس‌های مرتبط با دانشگاه فرهنگیان استفاده نشده، خواستار تغییر رویه مسئولان شد.
شنبه 20 آبان 1396 ساعت 08:31
استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان راه حل مشکلات جذب نیرو در آموزش و پرورش/ مسئولان امر تغییر رویه دهند سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه از ظرفیت کامل دانشگاه‌ها و پردیس‌های مرتبط با دانشگاه فرهنگیان استفاده نشده، خواستار تغییر رویه مسئولان شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201711105988201545.jpg استفاده,از,ظرفیت,دانشگاه,فرهنگیان,راه,حل,مشکلات,جذب,نیرو,در,آموزش,و,پرورش/,مسئولان,امر,تغییر,رویه,دهند Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به درخواست بازنگری در طرح استخدام نیروهای حق‌التدریسی در مجلس از سوی مسئولان آموزش و پرورش به دلیل تبعات ناخوشایند آن، گفت: تمامی نمایندگان به لحاظ قانونی حق دارند براساس صلاح دیدشان طرح یا اصلاحیه ارائه دهند اما ارائه طرح به معنای تبدیل آن قانون و عدم مغایرت آن با اسناد بالادستی نیست.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی همچنان در کمیسیون آموزش در حال بررسی است، افزود: این طرح پس از کمیسیون آموزش، از فیلتر نمایندگان در صحن و شورای نگهبان نیز خواهد گذشت.

وی همچنین در رابطه با اظهاراتی مبنی بر اینکه طبق قانون برنامه ششم، دانشگاه فرهنگیان باید در هر سال30 هزار نفر دانشجو بپذیرد و در حال حاضر فقط  4هزارنفر در هر سال می‌پذیرد، اظهارکرد: قانون دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی را تنها کانال ورود به آموزش و پرورش تشخیص داده است اما اینکه دانشگاه فرهنگیان ظرفیت جبران کمبود نیرو در آموزش و پرورش ندارد اظهارنظر قابل قبولی نیست.

میرزاده توضیح داد: متاسفانه از ظرفیت کامل هیچ یک از دانشکده‌ها و پردیس‌های مرتبط با دانشگاه فرهنگیان استفاده و برای صد درصد ظرفیت آن‌ها پذیرش دانشجو نشده است لذا اگر مسئولان امر تغییر رویه دهند می‌توانند از طریق همین دانشگاه با ظرفیت موجود بسیاری از مشکلات مرتبط با جذب نیرو در آموزش و پرورش را حل کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین راه دیگر حل مشکل نیرو در این وزارتخانه را کاهش تشکلات اداری و انتقال و تبدیل وضعیت اعلام کرد و افزود: آموزش و پرورش با تغییر شیوه مدیریتی می‌تواند بر مشکلاتش فائق بی‌آید./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار