روز مجلس
1396/08/22 11:10:46
سرویس استان ها
عبدی دریادداشتی:

فریاد تلفات زلزله را با گوش جان بشنویم

نماینده دوره نهم در مجلس دریاداشتی تاکید کرد که روستایی و روستاها فراموش شده اند.
فریاد تلفات زلزله را با گوش جان بشنویم نماینده دوره نهم در مجلس دریاداشتی تاکید کرد که روستایی و روستاها فراموش شده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/57844.jpg فریاد,تلفات,زلزله,را,با,گوش,جان,بشنویم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ایرج عبدی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی امروز ( دوشنبه 22 آبان) در یادداشتی وقوع حادثه زلزله دراستان کرمانشاه را تسلیت گفت، متن این یادداشت به شرح ذیل است:

فریاد زلزله

تسلیت به مردم شریف  ایران اسلامی،به هم میهنان کرمانشاه،ایلام و آسیب دیدگان از زلزله کرمانشاه،تسلیت به هم وطنانمان در روستاهای مناطق آسیب دیده که گرفتار بیشترین آسیب در حوادث می گردند،ایران یکی از حادثه خیزترین کشورهای جهان است.زلزله ، سیل،خشکسالی،اخیراً غبار کشنده و سایر حوادث طبیعی همگی به احتمال زیاد در ایران رخ خواهند داد ، نسل فعلی ، زلزله های دردناک منجیل ، بم ، لرستان ، وزرقان را به خوبی به خاطر دارند .

دراین کشور حادثه خیز چه اقدامی باید انجام می دادیم که نشد، در شروع انقلاب ترکیب جمعیت کشور70% روستایی و 30 % شهرنشین بود،بعد از قریب چهل سال ترکیب جمعیت ما 72% شهری و 28 % روستایی شده است ، علت چیست، دلیل عدم توجه و فراموشی روستا و روستایی است ، زلزله ها سخن می گویند .آنهم با فریاد بلند در هر حادثه و زلزله سریعاً همگی به این گمان می رسیم که روستاها بیشترین آسیب را خواهند دید.چرا چنین است.چون روستا فراموش شده است.

در بودجه نفت بشکه ای هفت دلار ،در بودجه نفت بشکه ای 120 دلار و اکنون که کشور از اوراق مشارکت و اوراق قرضه ارتزاق می کند ، روستا و روستایی فراموش شده است، شاید هم روستا و روستایی در کشور جزء اضافات شده است ، به همین خاطر روستای فراموش شده در زلزله بیشترین خسارت و تلفات را خواهد داد .چون در هیچ نقطه برنامه ریزی کشور روستا دیده نشده است؛ راه حل ساده ای برای روستا تدوین شده است ، هرزمان روستایی حاشیه نشین شد بعد دستگاههای اجرایی ، مجلس و دولت باید چاره ای بیاندیشند هنوز دیرنشده است ،کاری باید کرد،فردای قیامت باید پاسخگو باشیم راه حل فراوان است،عزم و اراده ای لازم است. فریاد تلفات زلزله را با گوش جان بشنویم . کاری باید کرد.

ومن الله التوفیق/

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet