ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/05/06 14:11:00
سرویس سیاسی
واکنش نمایندگان به تغییرات دولت نهم -5

اکرمی: تاخیر احمدی‌نژاد در اجرای فرمان رهبری جایز نبود

**نماینده مردم تهران با انتقاد شدید از تغییرات کابینه نهم، گفت: تاخیر احمدی نژاد در اجرایی کردن دستور رهبر معظم انقلاب جایز نبود.

سیدرضا اکرمی نماینده تهران در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در واکنش به تغییرات دولت در روزهای اخیر، با اشاره به نامه مقام معظم رهبری مبنی بر "کان لم یکن" تلقی کردن حکم معاون اولی رحیم مشایی، گفت: هفت روز پس از دستور مقام معظم رهبری و با منتشر شدن متن این نامه، مشایی از سمت خود استعفا می‌دهد، در حالی که می‌بایست خود احمدی نژاد حکمی را که صادر کرده بود لغو می‌کرد.

وی افزود: نباید احمدی نژاد صبر می کرد تا اینکه مشایی استعفا دهد و ایشان استعفای وی را قبول کند و این استعفا نامه را ضمیمه نامه‌ای کند و برای مقام معظم رهبری بفرستد و در آن نامه بگوید که طبق اصل 57 قانون اساسی به دستور ایشان عمل کرده است.

وی افزود: رئیس جمهور حتی پس از دستور مقام معظم رهبری نمی‌بایست هیچگونه پست و منصبی را به مشایی واگذار می کرد؛ اما احمدی نژاد وی را بعنوان مشاور و رئیس دفتر خود منصوب کرد؛ که این امر خود نشان دهنده نادیده گرفتن نظر رهبری است.

نماینده تهران با اشاره به اعتراض وزرا به تعلل رئیس جمهور در لغو حکم مشایی، خاطرنشان کرد: احمدی نژاد به جای اینکه به انتقادات و اعتراضات وزرا توجه کند، آنان را از کار برکنار می‌کند و ما این عمل را کاری غیرعاقلانه و به مصلحت نظام نمی‌دانیم.

وی گفت: نحوه رفتار و عملکرد رئیس جمهور در کشور و از جمله مجلس مباحثی را بوجود آورده است و این عمل عملی خیرخواهانه نبوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet