شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
هاشم زایی:

شفاف سازی اطلاعاتی گام نخست برای جلوگیری از فساد در شهرداری/ حمایت تمام قد مجلس از رفع ابهامات در قراردادهای مالی

سرویس اجتماعی
عضو مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر هرگونه شفاف سازی درقراردادهای شهرداری با هدف جلوگیری از فساد، گفت: شهرداری به دنبال رفع ابهامات در قراردادهای مالی است.
سه‌شنبه 23 آبان 1396 ساعت 14:23
شفاف سازی اطلاعاتی گام نخست برای جلوگیری از فساد در شهرداری/ حمایت تمام قد مجلس از رفع ابهامات در قراردادهای مالی عضو مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر هرگونه شفاف سازی درقراردادهای شهرداری با هدف جلوگیری از فساد، گفت: شهرداری به دنبال رفع ابهامات در قراردادهای مالی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201605109585214825.jpg شفاف,سازی,اطلاعاتی,گام,نخست,برای,جلوگیری,از,فساد,در,شهرداری/,حمایت,تمام,قد,مجلس,از,رفع,ابهامات,در,قراردادهای,مالی Icana

عبدالرضا هاشم زایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص تشکیل کمیته شفاف سازی در شورای شهر با هدف جلوگیری از فساد درشهرداری، گفت: دراکثر کشورهای پیشرفته با دارا بودن دموکراسی فساد کمتری وجود دارد، زیرا رسانه ها و مردم دسترسی راحتری به اطلاعات دارند؛ بنابراین انتشار اطلاعات در هر حوزه و از هر منبعی به جلوگیری از فساد کمک می کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر وپردیس درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه در برخی کشورها تمامی اطلاعات مناقصه ای مربوط به قراردادها در سایت ها منتشر می شود، افزود: به طورحتم انتشار اطلاعات به شفافیت های مالی و جلوگیری از افزایش فساد در جامعه کمک می کند، اما در کشورما چنین موضوعی به طورحتم تاثیر صددرصدی در جلوگیری از بروز فساد ندارد؛ هرچند که قدم مثبت و قابل قبولی است.

وی با بیان اینکه در قانون برنامه ششم نیز مجلس قوانینی را دراستای شفافیت های مالی تصویب کرد، تصریح کرد: اینکه شهرداری با تشکیل چنین کمیته ای و انتشار قراردادهای بالای یک میلیارد تومان به دنبال کاهش تخلف و فساد است، نشان از عملکرد روشن و شفاف شهرداری در راستای کاهش تخلفات دارد، اما باید دید در آینده این تصمیم چه تاثیر و نتیجه ای خواهد داشت.

هاشم زایی با اشاره به اینکه شهرداری دردوره مدیریتی گذشته مشکلات بسیاری در میزان منابع و چگونه هزینه کرد آن داشت، گفت:  به طور قطع این تصمیم مسئولان شورای شهر  تاثیر قابل توجهی در کاهش تخلفات و در مسیر شفاف سازی دارد، درشرایطی که هیچ اطلاعاتی وجود نداشته و درواگذاری های چند صد میلیاردی نتوان اطلاعاتی را کسب کرد؛ به طورحتم زمینه شکل گیری شایعات درتخلفات افزایش پیدا می کند.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران ، با بیان اینکه حرکت ها و اقدامات با هدف شفاف سازی های مالی باید درهمه نهادها و دستگاه ها انجام شود، افزود: هرگونه اقدامی از سوی شورای شهر برای رفع ابهامات مالی قابل دفاع است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کمیته شفافیت و شهر هوشمند در حال پیگیری وعده شهردار تهران در خصوص انتشار قراردادهای بالای یک میلیارد در شهرداری است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر