هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کمالی پور در تشریح نشست کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

بررسی طرح اصلاح قانون چک/ در سال جاری 17 میلیون چک برگشت خورده است

سرویس اجتماعی
عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس از بررسی طرح الحاق موادی به قانون چک در جلسه امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد.
سه‌شنبه 23 آبان 1396 ساعت 12:02
بررسی طرح اصلاح قانون چک/ در سال جاری 17 میلیون چک برگشت خورده است عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس از بررسی طرح الحاق موادی به قانون چک در جلسه امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/44646.jpg بررسی,طرح,اصلاح,قانون,چک/,در,سال,جاری,17,میلیون,چک,برگشت,خورده,است Icana

یحیی کمالی پور درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درتشریح نشست امروز ( 3شنبه 23 آبان) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: درنشست امروز طرح الحاق موادی به قانون چک  مصوب سال 1355 و باقی مانده ازمجلس قبل مورد بررسی قرار گرفت، البته ادامه بررسی ها جهت کسب نظر مسئولان قوه قضاییه و دولت به جلسه آینده موکول شد.

نماینده مردم جیفرت و عنبرآباد درمجلس شورای اسلامی، افزود: درحال حاضر مشکلات بسیاری در حوزه اقتصاد و تجارت وجوددارد که باید با دقت بیشتری اصلاح این قانون را مورد ارزیابی قرارداد، هم  اکنون مرکز پژوهش های مجلس یکی از موانع کسب و کار را وجود چک های فعال در بازار می داند.

وی تاکید کرد: چک در حال حاضر ارزش واقعی خود را ندارد، بنابراین برای ایجاد شرایط بهتر درکسب و کار باید درقوانین چک اصلاحاتی انجام شود، طبق آمار اعلامی مسئولان درسال گذشته 14 میلیون و 500 هزار چک برگشتی و در 8 ماهه اول سال جاری تا کنون نیز 17 میلیون چک برگشت خورده است؛ بنابراین بهداشت قضایی، ساماندهی قانون چک و تفاوت در ارایه چک به افراد با توجه به میزان سرمایه از مسائل مهم در قانون چک است.

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: کنترل ، نظارت و اعتباربخشی به چک و استفاده از آن در حوزه اقتصاد باید مورد توجه قرار گیرد، از این رو مقرر شد که به دلیل عدم حضور مسئولان ذی ربط مشکلات مربوط به این حوزه در جلسه دیگری بررسی شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط