ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عزیزی:

آمریکا با صادر نکردن ویزا برای ملی‌پوشان وزنه‌برداری ورزش را سیاسی می‌کند

سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به اینکه آمریکا با صادر نکردن ویزا برای ملی‌پوشان وزنه‌برداری ورزش را سیاسی می‌کند، تصریح کرد: ایران اهل مقابله به مثل از این سنخ نیست.
سه‌شنبه 23 آبان 1396 ساعت 14:19
آمریکا با صادر نکردن ویزا برای ملی‌پوشان وزنه‌برداری ورزش را سیاسی می‌کند عضو فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به اینکه آمریکا با صادر نکردن ویزا برای ملی‌پوشان وزنه‌برداری ورزش را سیاسی می‌کند، تصریح کرد: ایران اهل مقابله به مثل از این سنخ نیست. http://cdn.icana.ir/d/019/201702104919636914.jpg آمریکا,با,صادر,نکردن,ویزا,برای,ملی‌پوشان,وزنه‌برداری,ورزش,را,سیاسی,می‌کند Icana

محمد عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اقدامات آمریکایی‌ها در زمینه ممانعت از صدور ویزا برای ملی‌پوشان وزنه‌بردار ایرانی،گفت:‌ ورود رویکردهای سیاسی به چرخه رویدادهای ورزشی بین‌المللی توجیه منطقی ندارد؛ بنابراین آمریکایی‌ها باید هرچه سریعتر طبق حقوق ورزشی و اخلاقی، روادید ملی‌پوشان وزنه‌برداری جمهوری اسلامی ایران را صادر کنند.

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوعات سیاسی جایی در کارزارهای بین‌المللی ورزشی ندارد، تصریح کرد: عدم صدور ویزا برای ملی‌پوشان وزنه‌برداری ایرانی نشان از نفوذ بداخلاقی‌ سیاسی آمریکایی‌ها در عرصه ورزشی دارد.

عزیزی با بیان اینکه دخالت دادن موضوعات سیاسی در ورزش عملکردی غیرحرفه‌ای است، افزود: رویدادهای ورزشی به‌وی‍ژه در عرصه بین‌المللی نماد ترویج روابط دوستانه و صلح‌جویانه است؛ بنابراین اقدامات آمریکایی‌ها در زمینه عدم صدور روادید ملی‌پوشان ایرانی هیچ توجیه بین المللی ندارد.

وی با اشاره به پذیرایی قابل توجه ایرانی‌ها از کشتی‌گیران آمریکایی در مسابقات سال گذشته، ادامه داد: تاریخچه فرهنگ ورزشی ایرانی در عرصه بین‌المللی نشان از آزادی اخلاقی دارد؛ بنابراین مقابله به مثلی در این حوزه نخواهیم داشت لذا رفتار غیراخلاقی و غیرحرفه‌ای در زمانی که ایران میزبان مسابقات جهانی است، با روح اخلاق ایرانی مغایرت دارد.

این نماینده مجلس یادآورشد: به آمریکایی‌ها توصیه می‌کنم بداخلاقی‌های سیاسی را وارد فضای پاک ورزشی نکنند زیرا استراتژی رقابت‌های ورزشی در عرصه‌های مختلف بر مبنای توسعه روابط دوستانه و صلح جویانه ترسیم شده است؛ نه اینکه با اقدامات غیراخلاقی در عرصه ورزشی برای برخی از کشورها  برای اخذ روادید محدودیت ایجادکرد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت: باید از ابزارهای لازم برای پیگیری کارشکنی آمریکایی‌ها در زمینه ممانعت از صدور ویزا برای ملی پوشان وزنه‌برداری استفاده کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار