هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آزادی‌خواه در تشریح جلسه امروز:

کمیسیون فرهنگی مجلس به حذف شورای بافت تاریخی رأی داد/ واگذاری مسئولیت به ادارات میراث استانی

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از حذف شورای بافت تاریخی در جریان بررسی طرح حمایت از مرمت و احیای بافت‌های تاریخی- فرهنگی در کمیسیون متبوع خود خبر داد.
سه‌شنبه 23 آبان 1396 ساعت 14:40
کمیسیون فرهنگی مجلس به حذف شورای بافت تاریخی رأی داد/ واگذاری مسئولیت به ادارات میراث استانی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از حذف شورای بافت تاریخی در جریان بررسی طرح حمایت از مرمت و احیای بافت‌های تاریخی- فرهنگی در کمیسیون متبوع خود خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201605109861651513.jpg کمیسیون,فرهنگی,مجلس,به,حذف,شورای,بافت,تاریخی,رأی,داد/,واگذاری,مسئولیت,به,ادارات,میراث,استانی Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز صبح (سه‌شنبه 23 آبان ماه) کمیسیون فرهنگی به ادامه بررسی لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان و ادامه بررسی طرح حمایت از مرمت و احیای بافت‌های تاریخی- فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره‌برداران بناهای تاریخی- فرهنگی اشاره کرد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخشی از مفاد ماده 4 لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان مورد بررسی قرار گرفت و در  پی آن در رابطه با بخش‌ها و موضوعاتی همچون پارالمپیک، المپیک، منش پهلوانی، نحوه ترویج اخلاق پهلوانی در ورزش، مناسب سازی اماکن ورزشی، نظارت بر فعالیت‌های ورزشی تمامی دستگاه‌های اجرایی و... تعیین تکلیف شدند. 

وی همچنین اضافه کرد: طرح حمایت از مرمت و احیای بافت‌های تاریخی- فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره‌برداران بناهای تاریخی- فرهنگی در حالی مورد بررسی قرار گرفت که اعضاء ابتدا پیشنهاد دادند به صورت دو ماه مراعا بماند تا لایحه دولت در این خصوص به کمیسیون فرهنگی مجلس برسد اما در ادامه به دلیل آنکه ممکن است ارسال این لایحه به مجلس چندین ماه یا حتی چند سال طول بکشد طرح در دستور کار گرفت.

آزادی خواه با بیان اینکه پیشنهاد حذف شورای بافت تاریخی از سوی نمایندگان در جریان بررسی این طرح مفصلا مورد بررسی قرار گرفت، اضافه کرد: مقرر شد کارگروه‌هایی ذیل ادارات میراث فرهنگی استان‌ها این کار را پیگیری کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: معاونان وزیر ورزش، معاونان سازمان میراث فرهنگی و کارشناسان مرکز پژوهش‌ها در این جلسه حضور داشتند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000