ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسین زاده:

احزاب قدرتمند امکان مطالبه گری مردم را افزایش می دهند / فعالیت فصلی احزاب سبب توسعه سیاسی نمی‌شود

سرویس سیاسی
نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: در عرصه سیاست ورزی متاسفانه خلاء پاسخگویی و مطالبه گری داریم زیرا مردم نمی دانند از چه کسی باید مطالبه گری کنند.
سه‌شنبه 23 آبان 1396 ساعت 18:00
احزاب قدرتمند امکان مطالبه گری مردم را افزایش می دهند / فعالیت فصلی احزاب سبب توسعه سیاسی نمی‌شود نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: در عرصه سیاست ورزی متاسفانه خلاء پاسخگویی و مطالبه گری داریم زیرا مردم نمی دانند از چه کسی باید مطالبه گری کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201607104477410620.jpg احزاب,قدرتمند,امکان,مطالبه,گری,مردم,را,افزایش,می,دهند,/,فعالیت,فصلی,احزاب,سبب,توسعه,سیاسی,نمی‌شود Icana

عبدالکریم حسین زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص قانون نحوه فعالیت احزاب برای ساماندهی، اظهار داشت: تصور شخصی من این است که از بزرگترین خلاءهای سیاست ورزی در کشور ما نبود احزاب قدرتمند و شاخص است.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به لحاظ کمی، تعداد احزاب مجوزدار در کشور بسیار بالا است ولی همه این احزاب فعالیت سالانه و ماهانه ندارند، بیان کرد: این احزاب نتوانسته اند مبانی نظری سیاسی و جهان بینی خود را در استان ها و شهرستان های مختلف گسترش دهند.

وی افزود: هر دوره با نزدیک شدن به انتخابات مجلس و ریاست جمهوری به صورت اسمی یک سری احزاب فعالیت می‌کنند ولی فعالیت پایداری نیست که منجر به توسعه سیاسی شود.

حسین زاده با بیان اینکه در سنوات گذشته بعد از انقلاب دو رویکرد اساسی نسبت به فعالیت های سیاسی وجود داشته که اصولگرایی و اصلاح طلبی بوده است، متذکر شد: اگر سایر احزاب ذیل این 2 کلان گفتمان تجمیع شوند، نتایج اساسی را به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این صورت موازی کاری ها شکل نخواهد گرفت و همه این احزاب در زیر مجموعه یکی از 2 کلان گفتمان اصولگرایی یا اصلاح طلبی تعریف می‌شوند، ادامه داد: در انتخابات ریاست جمهوری می بینیم که از یک گرایش سیاسی چندین کاندیدا حضور دارند و در صورت ساماندهی احزاب ساختاری تعریف می‌شود که سبب ایجاد رقابت‌های درون ساختاری می شود.

عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرد پیروز در رقابت‌های درون گفتمانی، نمایندگی آن حزب را نیز بر عهده می گیرد، گفت: با این روش یک رقابت 2 طرفه خواهیم داشت تا مردم ظرفیت انتخاب گری داشته باشند.

وی در تشریح محاسن این روش، افزود: مردم در این صورت می دانند که از چه کسی برنامه و عملکرد می خواهند، در بیشتر برهه‌های انتخابات مجلس و ریاست جمهوری، با اتمام دوره کسی پاسخگوی مطالبات بر زمین مانده مردم نمی شود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مردم با احزاب روبه رو باشند، می دانند که مطالبه گری خود را از حزب می کنند و اگر در یک دوره به نتیجه نرسند، در ادوار بعدی پاسخ منفی به آن حزب می دهند یا احزاب را در سطوح مختلف شهرستانی، استانی و ملی مورد پاسخگویی قرار خواهند داد ولی متاسفانه خلاء پاسخگویی و مطالبه گری داریم زیرا مردم نیز نمی دانند از چه کسی باید مطالبه گری کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار