هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در کمیسیون فرهنگی مطرح شد:

تعلیم بیش از ۳۵۰۰ مبلغ غیرایرانی در مجمع اهل بیت و اعزام به سراسر جهان/ راه‌اندازی موسسه پزشکان بدون مرز برای درمان رایگان مسلمانان

سرویس فرهنگی
آیت‌الله اراکی دبیرکلی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و آیت الله اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت مهمان کمیسیون فرهنگی مجلس بودند.
سه‌شنبه 23 آبان 1396 ساعت 20:16
تعلیم بیش از ۳۵۰۰ مبلغ غیرایرانی در مجمع اهل بیت و اعزام به سراسر جهان/ راه‌اندازی موسسه پزشکان بدون مرز برای درمان رایگان مسلمانان آیت‌الله اراکی دبیرکلی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و آیت الله اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت مهمان کمیسیون فرهنگی مجلس بودند. http://cdn.icana.ir/d/019/201710105838222648.jpg تعلیم,بیش,از,۳۵۰۰,مبلغ,غیرایرانی,در,مجمع,اهل,بیت,و,اعزام,به,سراسر,جهان/,راه‌اندازی,موسسه,پزشکان,بدون,مرز,برای,درمان,رایگان,مسلمانان Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست نوبت عصر امروز( سه شنبه ٢٣ آبان ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: در بخش اول نشست امروز کمیسیون آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و همراهان وی گزارشی از روند فعالیت‌های مجمع به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه دادند و اعضای کمیسیون نیز نقطه نظرات خود را در این باره بیان کردند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجمع تقریب مذاهب با دعوت کشورهای مختلف همایش‌‎های بسیاری را در نقاط مختلف دنیا برگزار می‌کند و بودجه این مراسم عمدتا از کشورهای دعوت کننده تأمین می شود، افزود: همچنین مجمع تقریب مذاهب ارتباط بسیار خوبی با سایر نهادها و بخش‌های بین‌المللی کشور از جمله وزارت امور خارجه و سپاه قدس دارد و در زمینه فرهنگی اسلامی اقدامات بسیار مفیدی را ارائه می‌دهد.
وی افزود: با توجه به بین المللی بودن اقدامات، یکی از مشکل‌های این مجموعه نحوه تأمین بودجه است چراکه مجمع نیاز به اعتبارات ارزی دارد و به همین دلیل با مشکلاتی مواجه است لذا از کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درخواست شد تا در بودجه‌های سالیانه به این مسئله توجه شود.
آزادی‌خواه ادامه داد: در بخش دوم نشست امروز عصر کمیسیون آیت الله محمدحسن اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت و همراهان وی در نشست حضور داشتند که در خصوص شورایعالی مجمع جهانی اهل بیت که دارای 25 عضو داخلی و بین المللی از جمله سیدحسن نصرالله از لبنان و شیخ عیسی قاسم از بحرین است و این اعضا سالانه دو مرتبه جلسه بین المللی و 8 جلسه داخلی برای هماهنگی در کشورهای مختلف تشکیل جلسه می‌دهد، گزارش داده شد.
عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه 1700 عنوان کتاب در شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت تا به امروز چاپ شده و به 58 زبان زنده دنیا این کتاب‌ها ترجمه است، افزود: در حوزه خبر خبرگزاری ابنا زیر نظر مجمع به 24 زبان اخبار را توزیع می‌کند و همچنین 3 هزار و 400 مبلغ در 56 کشور پس از تحصیل در ایران به کشور متبوع خود بازمی‌گردند و با مدیریت مجمع جهانی شروع به تبلیغ می‌کنند.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: همچنین مجمع جهانی اهل بیت مؤسسه‌ای تحت عنوان پزشکان بدون مرز تشکیل داده‌اند که به صورت رایگان به مسلمانان سراسر کشور خدمات رسانی می‌کنند./
پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000