هفته دفاع مقدس
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بطحایی بیان کرد:

کاهش تنوع مدارس، ساماندهی مدارس هیأت امنایی و نمونه دولتی

سرویس دیگر رسانه‌ها
وزیر آموزش و پرورش گفت: تنوع بیش از حد مدارس آثار سوء فراوانی در جامعه به جای گذاشته است و کاهش تنوع مدارس در دستور کار بنده است.
چهارشنبه 24 آبان 1396 ساعت 02:00
کاهش تنوع مدارس، ساماندهی مدارس هیأت امنایی و نمونه دولتی وزیر آموزش و پرورش گفت: تنوع بیش از حد مدارس آثار سوء فراوانی در جامعه به جای گذاشته است و کاهش تنوع مدارس در دستور کار بنده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201708103069541840.jpg کاهش,تنوع,مدارس،,ساماندهی,مدارس,هیأت,امنایی,و,نمونه,دولتی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید محمد بطحایی افزود: آموزش و پرورش ما زمانی به کیفیت خواهد رسید که بتواند این تنوع وسیع مدارس را کاهش دهد و در هیچ کشوری هم چنین تنوعی وجود ندارد.

وی ادامه داد: اقدامات زیادی در دو سه سال گذشته برای کاهش تنوع مدارس صورت گرفته، اما این اقدامات کافی نبوده است.

بطحایی گفت: تنوع مدارس در بیشتر موارد آثار مثبتی ندارد و فقط هزینه‌های سنگینی را به کشور و مردم وارد می‌کند وفقط این مدارس پول تابلو‌های خود را می‌گیرند.

وی ادامه داد: در همه کشور‌ها مدارس یا دولتی هستند یا غیردولتی و در بخش دولتی همانند کشور ما این تنوع مدارس وجود ندارد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بسیاری از مدارس خاص از اهداف و تأسیس خود دور شده اند گفت: مدارس هیأت امنایی با هدف مشارکت اولیاء در هیأت امنای مدرسه تأسیس شده است، ولی هم اکنون در بیشتر موارد فقط تکیه بر دریافت وجه از اولیاء را دارند و این مدارس باید به جایگاه اصلی خود بازگردند.

بطحایی ادامه داد: مدارس نیمه دولتی با هدف رفع تبعیض آموزش در مناطق محروم و برخوردار شهر راه اندازی شده اند و اگر مدرسه‌ای در خلاف این مسیر حرکت می‌کند باید اصلاح شود.

وی به مشکل توزیع نشدن شیر در مدارس اشاره کرد و گفت: اجرای طرح توزیع شیر در مدارس حدود ۴۰۰ میلیارد تومان در سال اعتبار نیاز دارد که باید از محل هدفمندی یارانه‌ها تأمین شود که تا کنون تأمین نشده است و بنابراین زمان دقیقی برای آغاز طرح توزیع شیر در مدارس را اعلام نمی‌کنم.

بطحایی از پرداخت نشدن سرانه مدارس نیز گلایه کرد و افزود: به علت کسری اعتبارات فقط اعتبارات پرسنلی پرداخت شده است و اعتبارات سرانه هنوز تخصیص نیافته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وزیر آموزش و پرورش درباره اعلام اعتبار مبلغ ۳۳۰ میلیارد تومانی در ماه گذشته برای پرداخت مطالبات فرهنگیان گفت: در آن اعتبار مبلغی نیز برای سرانه در نظر گرفته شده بود که متأسفانه تخصیص نیافت./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط