شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی:

اعتبارات سالانه مرکزی نسبت به درآمدهای این استان بسیار پایین است

سرویس استان ها
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، گفت: اعتبارات هزینه ای و عمرانی سالانه استان مرکزی نسبت به درآمدهای این استان بسیار پایین است و باید چاره اندیشی جدی در این رابطه انجام پذیرد.
سه‌شنبه 23 آبان 1396 ساعت 23:57
اعتبارات سالانه مرکزی نسبت به درآمدهای این استان بسیار پایین است نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، گفت: اعتبارات هزینه ای و عمرانی سالانه استان مرکزی نسبت به درآمدهای این استان بسیار پایین است و باید چاره اندیشی جدی در این رابطه انجام پذیرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611101608627319.jpg اعتبارات,سالانه,مرکزی,نسبت,به,درآمدهای,این,استان,بسیار,پایین,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد حسینی در حاشیه جلسه استاندار و مجمع نمایندگان استان مرکزی با رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از جمله مباحثی که در این جلسه مطرح شد، موضوع شرایط اقتصادی استان مرکزی بود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، افزود: استان مرکزی از نظر وصول درآمدها در مرتبه بالایی در میان استان های کشور قرار دارد، اما در بحث تخصیص اعتبارات عمرانی و جاری، متاسفانه در رتبه ۱۸ و بالاتر از آن است.

حسینی بیان کرد: با وجود مزیت درآمدزایی استان مرکزی، کمتر از چهار درصد بودجه ملی سالانه استان های کشور، به این استان تعلق می گیرد.

وی تصریح کرد: در حالی که سطح درآمدهای مالیاتی استان مرکزی بالا می باشد، اما اعتبارات هزینه ای و عمرانی این استان بسیار پایین است و مشکلات عدیده ای در حوزه زیرساخت ها از جمله ریلی، جاده ای و آبرسانی وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان ساخت: مقرر شد با توجه به تعداد طرح های ملی استان مرکزی، پیگیری برای تقویت و افزایش پایه اعتبارات ملی استان از سوی رئیس مجلس و با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور، در دستور کار قرار گیرد.

حسینی گفت: در این جلسه همچنین بر برقراری مشوق های صادراتی و ایجاد انگیزه در این زمینه و همچنین پیگیری خاص طرح هایی که مقرر است از طریق بخش خصوصی و فاینانس اجرایی شود تاکید شد تا هر چه زودتر اجرایی شوند.

وی افزود: در رابطه با سرمایه گذاری شرکت خودروسازی رنو در ساوه نیز مقرر شد موضوع به طور خاص از طریق رئیس مجلس شورای اسلامی پیگیری شود.

به گزارش مهر، نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: موضوعاتی همچون آبرسانی، مشکلات صنایع بزرگ استان مرکزی، احداث بیمارستان ۶۱۷ تختخوابی و سایر مباحث حوزه بهداشت و درمان و نشست های مستمر با وزیران مربوطه در مورد مشکلات استان از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه بود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000