هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی در واکنش به اهانت نیروهای ناتو به تصویر اردوغان:

ترکیه برای ادامه عضویت در ائتلاف ناتو تجدیدنظر می‌کند/ ناتو ترکیه را دشمن فرضی قلمداد کرده است

سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره اهانت نیروهای ناتو به تصویر اردوغان گفت: از اینجا به بعد ماندن ترکیه در ائتلاف ناتو جای تأمل دارد چراکه این کشور نمی‌تواند در ائتلاف نظامی باشد که به شخصیت‌های خود آنها تیراندازی می‌شود.
شنبه 27 آبان 1396 ساعت 20:34
ترکیه برای ادامه عضویت در ائتلاف ناتو تجدیدنظر می‌کند/ ناتو ترکیه را دشمن فرضی قلمداد کرده است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره اهانت نیروهای ناتو به تصویر اردوغان گفت: از اینجا به بعد ماندن ترکیه در ائتلاف ناتو جای تأمل دارد چراکه این کشور نمی‌تواند در ائتلاف نظامی باشد که به شخصیت‌های خود آنها تیراندازی می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201611107362863994.jpg ترکیه,برای,ادامه,عضویت,در,ائتلاف,ناتو,تجدیدنظر,می‌کند/,ناتو,ترکیه,را,دشمن,فرضی,قلمداد,کرده,است Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به توهین نیروهای ناتو در رزمایشی در نروژ مبنی بر استفاده از تصویر اردوغان و آتاتورک به‌عنوان سیبل تیراندازی گفت: اقدام ناتو اهانت آشکار به رئیس جمهور یک ملت و اهانت به شخصیت های مورد احترام آنها محسوب می شود.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: پیش از این چنین اقدامات سخیفی به این شکل سابقه نداشته که در رزمایشی از عکس شخصیت هایی به عنوان سیبل استفاده کرده و به آن تیراندازی کنند ضمن اینکه این اقدام به هیچ وجه حرفه ای نیست.

وی ادامه داد: این اقدام که نظامیان ناتو به تمثالی شلیک کنند به این معناست که دشمن فرضی را جلوی خود می بینند از این رو این مفهوم برداشت می شود که نیروهای ائتلاف ناتو نه تنها ترکیه را عضو ناتو و کشورهای اروپایی نمی دانند بلکه این کشور را در مقابل خود قلمداد می کنند.

نقوی حسینی ادامه داد: ترکیه باید بیشتر برای ادامه حضورش در ائتلاف ناتو تأمل کند و ملت ترکیه نیز به سادگی نمی توانند از آن عبور کنند چرا که یک اتفاق ساده و سهوی نیست بلکه عمدی بوده و معنا و مفهوم دارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه این اقدام آنجایی تأسف‌بارتر است که نیروهای نظامی خود ترکیه نیز در این رزمایش حضور داشته اند، خاطرنشان کرد: از اینجا به بعد ماندن ترکیه در ائتلاف ناتو جای تأمل دارد چرا که این کشور نمی تواند در ائتلاف نظامی باشد که به شخصیت های خود آنها تیراندازی می شود از این رو قطعا برای ادامه کار تجدید نظر خواهد کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر