خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1388/05/07 14:25:00
سرویس سیاسی
حاجی‌بابایی تشریح کرد

جزییات مذاکرات جلسه علنی امروز

**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی جزییات مذاکرات جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حمید رضا حاجی‌بابایی پس از پایان جلسه‌علنی به ارائه گزارش مصوبات جلسه‌علنی روز چهارشنبه پرداخت و اظهار داشت: در جلسه امروز چند ماه از قانون وظیفه عمومی مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.

وی افزود: براساس این مصوبه کسانی که از سربازی غایب می‌شوند از برخی حقوق خود از جمله دریافت گواهینامه استخدام، کاندیدای شورای شهر و مجلس و معاملات محروم خواهند شد و اگر کسی برخلاف مقرر است عمل نمود و غیبت آنها در خدمت سربازی نادیده گرفته شد براساس حکم دادگاه به اندازه مخارج یک سال خدمت سربازی جریمه نقدی خواهد شد.

حاجی بابایی در ادامه اظهار داشت: در صورتی که برای بار دوم علاوه بر جریمه نقدی سه ماه انفصال و برای انجام بار سوم انفصال دائم صورت خواهد پذیرفت .

عضو هیات رییسه مجلس همچنین گفت: براساس مصوبه مجلس محصلین دوره‌های آموزش در نیروهای مسلح اگر قراردادی آموزشی در نیروهای مسلح اگر قراردادی بسته شود که در طول مدت آموزش از دوره ضرورت معاف خواهند شد ولی اگر دوره‌ را به پایان ببرند اخراج شوند و یا استعفا  دهند تنها از دوره آموزشی معاف خواهند شد و باید دوره سربازی را طی نمایند.

وی در ادامه افزود: در صورتی که افرادی به صورت کارمند یا نیروی نظامی و پیمانی در اختیار نیروهای مسلح قرار بگیرند و شش سال خدمت نمایند این مدت به منزله خدمت سربازی آنها محسوب خواهد شد و افرادی که لیسانس هستند با یک سال کمتر برای آنها این دوره محسوب خواهد شد.

حاجی‌بابایی با بیان این که تصویب لایحه اصلاح قانون چگونگی مناطق آزاد تجاری و صنعتی از دیگر مصوبات مجلس بود اظهار داشت: مجلس با الحاق تبصره 28 به این لایحه براساس آن سرمایه‌گذاران خارجی هم می‌توانند در این مراکز سرمایه‌گذاری نمایند و شورای نگهبان آن را مغایر با قانون اساسی دانست و در جلسه‌علنی امروز مجلس بر توسعه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در مناطق آزاد تجاری و صنعتی تاکید کرد و برای تصویب آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاد.

وی از دو طرح دیگر در مجلس یاد کرد و گفت: این دو طرح از قوانین ما در محسوب می‌شود.

حاجی‌بابایی گفت: طرح قانون جامع دامپروری یکی از این طرح‌ها می‌باشد که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود و به مجلس برگشت خورده بود که مجلس شورای اسلامی ایرادات آن را برطرف کرد و برای تایید نهایی ارسال نمود.

عضو هیات رییسه اظهار داشت: طرح ایمنی زیستی نیز که از طریق شورای نگهبان ایراداتی به آن وارد بود و در جلسه‌علنی امروز این ایرادات برطرف گردید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet