خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1386/07/29 16:10:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار خداحافظی با سفیر ژاپن:

همکاری با آژانس بین المللی همانند گذشته بصورت منطقی ادامه خواهد یافت

آقای هیده آکی دومیچی سفیر ژاپن در پایان ماموریت سیاسی خود در تهران، پیش از ظهر امروز یکشنبه با آقای علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت در این دیدار آقای بروجردی با اشاره به روابط خوب جمهوری اسلامی ایران و ژاپن، دو کشور را دارای ظرفیت های مناسبی برای گسترش بیش از پیش مناسبات و همکاری های فیمابین دانست و گفت: مجالس دو کشور و بویژه گروه های دوستی پارلمانی نقش برجسته ای در افزایش همکاری های دو کشور در زمینه های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی دارند.

وی با اشاره به تشکیل پارلمان آسیایی و استقرار دبیرخانه دائمی آن در تهران ابراز امیدواری کرد مجالس ایران و ژاپن با تاثیرگذاری هر چه بیشتر بر روابط فیمابین مناسبات و همکاری های متقابل را به سطح ایده آل خود برسانند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با مساله هسته ای کشورمان نیز اظهار کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران در این خصوص حل و فصل توام با آرامش مساله هسته ای است و همکاری با آژانس بین المللی انرژی هسته ای همانند گذشته بصورت منطقی ادامه خواهد یافت.

در ادامه این دیدار همچنین آقای هیده آکی دومیچی سفیر ژاپن روابط کشور متبوعش با جمهوری اسلامی ایران را خوب و برخوردار از روندی رو به رشد خواند و با اشاره به سه سال مامورتیش در تهران گفت: در طول دوران خدمت سیاسی خود در تهران همواره تلاش کردم روابط سنتی بین ژاپن و جمهوری اسلامی ایران حفظ و تقویت شود.

وی ابراز امیدواری کرد موضوع هسته ای کشورمان بطور مسالمت آمیز حق و فصل شود.

وی با اشاره به عضویت نخست وزیر و وزیر خارجه ژاپن در گروه دوستی پارلمانی ژاپن - ایران ابراز اطمینان کرد روابط پارلمانی دو کشور در جهت تقویت همکاری های منطقه ای و جهانی به رشد مناسب خود برسد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet