هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرزایی نیکو خبر داد:

مهلت 6ماهه به احزاب برای تطبیق اساسنامه با قانون جدید / انتخاب دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون ماده 10 احزاب با اشاره به جلسه این کمیسیون گفت: مهلت 6 ماهه‌ای به احزاب جهت برگزاری کنگره و اصلاح اساسنامه طبق قانون جدید احزاب داده شد.
سه‌شنبه 14 آذر 1396 ساعت 12:10
مهلت 6ماهه به احزاب برای تطبیق اساسنامه با قانون جدید / انتخاب دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب عضو کمیسیون ماده 10 احزاب با اشاره به جلسه این کمیسیون گفت: مهلت 6 ماهه‌ای به احزاب جهت برگزاری کنگره و اصلاح اساسنامه طبق قانون جدید احزاب داده شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201605103662099225.jpg مهلت,6ماهه,به,احزاب,برای,تطبیق,اساسنامه,با,قانون,جدید,/,انتخاب,دبیر,کمیسیون,ماده,10,احزاب Icana

قاسم میرزایی نکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به جلسه روز گذشته (دوشنبه،‌13 آذرماه) کمیسیون ماده 10 احزاب گفت: در ابتدای جلسه به دلیل تغییر مدیرکل سیاسی وزارت کشور، مجددا سرمست به عنوان دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب انتخاب شد.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به بررسی صدور مجوز فعالیت و گزارش مجمع عمومی احزاب اظهار کرد: آذر امسال آخرین مهلت برای تطبیق اساسنامه احزاب با قانون جدید فعالیت احزاب در نظر گرفته شده بود.

وی افزود: از آنجایی که برخی احزاب علیرغم آگهی که داده شد، موفق به برگزاری کنگره و اصلاح اساسنامه خود نشده بودند، بنابراین موضوع استمهال در این مهلت زمانی در جلسه روز گذشته بررسی شد و توانستیم 6 ماه مهلت برای اقدام احزاب بگیریم.

میرزایی نیکو ادامه داد: از طرف دیگر اساسنامه ها و مرامنامه هایی که احزاب ارائه می کردند در فرمت مد نظر خودشان بود که در این جلسه چارچوبی تهیه کرده و آن را در اختیار احزاب قرار دادیم تا طبق آن اساسنامه خود را به کمیسیون ارائه کنند تا راحت تر بتوان آن را ارزیابی کرد.

عضو کمیسیون ماده 10 احزاب در پایان درباره علت زمان بر شدن صدور مجوز برخی احزاب خاطرنشان ساخت: تغییراتی در وزارت کشور صورت گرفت که باعث شد این روند طولانی شود که در آینده با سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000