Icana.ir
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
رئیس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد:

دسترسی آنلاین آژانس به تمامی فعل و انفعالات هسته‌ای ایران/ راستی‌آزمایی بهانه آمریکا برای دخالت در حوزه موشکی است

سرویس سیاسی
ذوالنوری با تاکید بر دسترسی آنلاین آژانس به تمام برنامه‌های هسته‌ای ایران، گفت: راستی‌آزمایی بهانه آمریکایی‌ برای دخالت در حوزه توان موشکی جمهوری اسلامی است.
سه‌شنبه 14 آذر 1396 ساعت 12:11
دسترسی آنلاین آژانس به تمامی فعل و انفعالات هسته‌ای ایران/ راستی‌آزمایی بهانه آمریکا برای دخالت در حوزه موشکی است ذوالنوری با تاکید بر دسترسی آنلاین آژانس به تمام برنامه‌های هسته‌ای ایران، گفت: راستی‌آزمایی بهانه آمریکایی‌ برای دخالت در حوزه توان موشکی جمهوری اسلامی است. http://media.icana.ir/Image/2017/12/201712101311913922_Thum.jpg£مجتبی ذوالنوری£ دسترسی,آنلاین,آژانس,به,تمامی,فعل,و,انفعالات,هسته‌ای,ایران/,راستی‌آزمایی,بهانه,آمریکا,برای,دخالت,در,حوزه,موشکی,است Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص تفاسیر مختلف از وظیفه نظارتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در رابطه با برنامه‌های هسته‌ای ایران، گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر حسب وظایف تعیین و مکانیزیم تعریف شده نظارت خود بر برنامه‌های هسته‌ای را اعمال می‌کند لذا نیازی به راستی‌آزمایی نیست.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به شیوه کنونی نوعی راستی آزمایی است، تصریح کرد: دوربین‌های متعدد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به صورت آنلاین تمام فعل و انفعالات ایران را در مراکز مختلف مرتبط ثبت می‌کنند و به طور منظم نیز اقدام به تخلیه دوربین‌‌های مذکور کرده و  آنچه موجود است را در اختیار می‌گیرند.

وی افزود: موارد مذکور در ماه به میلیون‌ها قطعه عکس و فیلم می‌رسد، بنابراین چیزی از چشم نظارتی دوربینی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پوشیده نیست که به راستی آزمایی نیاز باشد، البته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز اصراری بر راستی آزمایی ندارد و عدم چشم پوشی آن از راستی‌آزمایی از سر نجابت نیست.

ذوالنوری با بیان اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیش از این نمی‌تواند به نظارت بر برنامه‌های هسته‌ای ایران بپردازد، گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تمام دسترسی‌های ممکن بر حسب مفاد برجام را در اختیار دارند، البته آمانو نیز پیش از این اعلام کرد که جمهوری اسلامی تمام دسترسی‌‌های لازم را در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار داده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طرح تفاسیر و مباحثی چون راستی آزمایی تنها شیطنت آمریکایی‌هاست که به دنبال زدن برچسب قدرت پنهان‌کار به جمهوری اسلامی در میان افکار عمومی جهان هستند.

وی در رابطه با مسائل دفاعی، تاکید کرد: مسائل دفاعی و توان موشکی ارتباطی با برجام ندارد، آژانس نیز مکانیزم کنترل بر توان دفاعی و موشکی از گرایشی به سمت هسته‌ای شدن را در اختیار دارند به نوعی که از نزدیک نشت رادیواکتیو را کنترل کرده هرچند در این خصوص هم آقای آمانو بر دسترسی و همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید کرده است.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: این موضوع‌ها بهانه‌ای بیش نیست، حال آنکه جمهوری اسلامی در رابطه با افزایش موشک و بُرد موشکی وقعی به آنها نمی‌گذارد زیرا توان دفاعی ایران نه تنها قابل مذاکره نیست لذا هیچ کشور، دولت و نهاد بین‌المللی اجازه دخالت در توان موشکی ما را ندارد، بنابراین جمهوری اسلامی در صورت طرح موارد این چنینی هم برخورد جدی خواهد کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Powerd By : Tasvirnet
PC