هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خضری:‌

نگاه وی‍ژه دولت و مجلس به اورژانس پیش بیمارستانی در بودجه سال 97/زمان حضور اورژانس درمحل حادثه بهبود یافته است

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید براختصاص بودجه مناسب به اورژانس پیش بیمارستانی دربودجه سال آینده، گفت:‌ زمان حضور اورژانس درمحل حادثه نسبت به گذشته بهبود پیدا کرده است.
چهارشنبه 15 آذر 1396 ساعت 09:41
نگاه وی‍ژه دولت و مجلس به اورژانس پیش بیمارستانی در بودجه سال 97/زمان حضور اورژانس درمحل حادثه بهبود یافته است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید براختصاص بودجه مناسب به اورژانس پیش بیمارستانی دربودجه سال آینده، گفت:‌ زمان حضور اورژانس درمحل حادثه نسبت به گذشته بهبود پیدا کرده است. http://cdn.icana.ir/d/019/57783.jpg نگاه,وی‍ژه,دولت,و,مجلس,به,اورژانس,پیش,بیمارستانی,در,بودجه,سال,97/زمان,حضور,اورژانس,درمحل,حادثه,بهبود,یافته,است Icana

رسول خضری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ضرورت ایجاد اور‍ژانس هوایی و شب برای استان تهران، گفت:‌ ارتقاء‌ سطح کیفیت خدمات ارایه شده توسط اور‍ژانس های پیش  بیمارستانی به بیماران باید قرار گیرد، با توجه به اینکه تهران یکی از کلان شهرهای مهم و البته در خطر وقوع هرگونه بحران است؛ باید اورژانس های پیش بیمارستانی با استفاده از تجهیزات و امکانات بهتری به مردم خدمات درمانی ارایه کنند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بخش عمده ای از پایتخت توسط چندین گسل درمعرض تهدید قرار دارد، افزود‌: هرلحظه ممکن است که بحرانی تهران را تهدید کند، بنابراین استفاده از پدافند غیرعامل درسیستم اور‍ژانس باید استفاده شود؛ پدافند غیرعامل باید به لحاظ کیفیت درشرایطی باشد که درمقابله با هربحرانی واکنش سریع از خود نشان دهد.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل باید از سرعت عمل و مانور بالایی برخوردار باشد، تصریح کرد:‌به طورحتم با توجه به ترافیک تهران، دسترسی به محل حادثه بدون امداد هوایی و پدافند غیرعامل امکان پذیر نیست، بنابراین اورژانس هوایی یکی از مسائل ضروری برای استان تهران است.

خضری با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی باید در لایحه بودجه 97 با همکاری دولت اعتبارات وی‍ژه ای را برای اورژانس های پیش بیمارستانی کل کشور در نظر بگیرد، گفت:‌ بیشترین تاثیر را درنجات جان بیماران درشرایط بحرانی و جلوگیری از پیشرفت ضایعات و مصدومیت ها اورژانس های پیش بیمارستانی دارند، بنابراین این موضوع درتمامی کشورهای دنیا ازجمله ملل اروپایی اورژانس و امدادهوایی به طور ویژه مورد حمایت دولت است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به اینکه زمان حضور اورژانس در محل حادثه یکی از موارد مهم و قابل توجه در امدادرسانی به بیماران است، افزود:‌دربرخی شرایط متاسفانه تنها با 2 دقیقه تاخیر اورژانس نمی تواند اقدامات نجات دهنده را برای مصدوم انجام داده و فرد جان خود رااز دست می دهد؛ البته خوشبختانه به لحاظ زمانی حضور اورژانس درمحل حادثه بسیار بهبود پیدا کرده است، اما باید به میانگین جهانی بیشتر نزدیک شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سرپرست اورژانس کشور در خصوص خرید بالگردهایی که بتوانند در شب پرواز کنند، گفت: نیاز به اورژانس هوایی در شب داریم که این موضوع حمایت مجلس شورای اسلامی را می طلبد تا نه تنها در حوادث طبیعی، بلکه در حوادث جاده ای و ترافیکی نیز به صورت هوایی درتمامی استان ها ازجمله تهران خدمت رسانی کنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر