هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قربانی مطرح کرد:‌

جلوگیری از خلل و فرج های طرح تحول سلامت با مدیریت منابع/ عدم اجرای قانون از سوی مسئولان حوزه سلامت

سرویس اجتماعی
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه یکی از ضعف های طرح تحول سلامت بی توجهی به مولفه هایی چون نظام ارجاع است، گفت:‌ مسئولان حوزه سلامت نسبت به عملکرد ضعیف خود درعدم اجرای پزشک خانواده اذعان دارند.
چهارشنبه 15 آذر 1396 ساعت 10:00
جلوگیری از خلل و فرج های طرح تحول سلامت با مدیریت منابع/ عدم اجرای قانون از سوی مسئولان حوزه سلامت نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه یکی از ضعف های طرح تحول سلامت بی توجهی به مولفه هایی چون نظام ارجاع است، گفت:‌ مسئولان حوزه سلامت نسبت به عملکرد ضعیف خود درعدم اجرای پزشک خانواده اذعان دارند. http://cdn.icana.ir/d/019/201609104589045903.jpg جلوگیری,از,خلل,و,فرج,های,طرح,تحول,سلامت,با,مدیریت,منابع/,عدم,اجرای,قانون,از,سوی,مسئولان,حوزه,سلامت Icana

محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه مجموعه سازمان های بیمه گر از جمله بیمه پایه سلامت از گذشته بدهی های بسیاری به حوزه سلامت دارد، گفت:‌ درحال حاضر مهم ترین موضوع آن است که با منابع فعلی و وجود 32 میلیون نفر بیمه شده و سرانه تعریفی و کاهش پرداختی دولت نسبت به سرانه چگونه باید هزینه ها را مدیریت کرد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ هر چه از منابع موجود براساس قانون برنامه و بودجه سال 96 از دولت اخذ و به بیمه ها اختصاص پیدا کند و دراین شرایط بیمه ها به دنبال پرداخت بدهی های گذشته باشند؛ متاسفانه سیکل معیوب همچنان ادامه پیدا کرده و تنها بدهی ها کاهش پیدا نمی کند؛ بلکه میزان بدهی را روز به روز افزایش پیدا می کند.

وی تاکید کرد:‌ کمیسیون بهداشت و درمان به بیمه سلامت پیشنهاد داده است، منابع و اعتبارات دریافتی را برای پرداخت بدهی ها درسال جاری مورد توجه قرار گیرد، پس از آن برای معوقات باقی مانده از سالیان گذشته فکردیگری شود؛ البته موضوع مهم دیگر مدیریت منابع و صرفه جویی در آن است؛ اگر با روال فعلی و سبک حال حاضر حوزه سلامت را مدیریت کنیم، به طورحتم سال به سال به میزان بدهی های بیمه ها افزوده می شود.

قربانی با بیان اینکه تدوین گایدلاین ها، کارت الکترونیک سلامت، سیستم ارجاع و آزمون وسع تاکنون مورد توجه نبوده است،گفت:‌ آمار و ارقام حاکی از وجود 8 میلیون نفر فاقد بیمه است، اما در برنامه ششم دولت موظف شده است که همه این افراد را در سال های اول و دوم برنامه تحت پوشش بیمه قراردهد؛ ضمن اینکه یک میلیون نفر مقیم ایران نیز درحال حاضر بیمه ندارند، این مسئله بالغ بر 5 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز داشته و دولت درشرایط فعلی شاید امکان پرداخت بودجه را نداشته باشد.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با اشاره به اینکه بهترین راه صرفه جویی و مدیریت منابع بهترین اقدام برای حل و فصل مشکلات  حوزه سلامت است، افزود:‌ خوشبختانه رویکرد مسئولان در شرایط فعلی به سمت اجرای راهکارهایی نظیر نظام ارجاع است، اما یکی از ضعف هایی متوجه طرح تحول سلامت عدم اجرای موارد فوق است؛ هرچند که مسئولان خود به این نقطه ضعف پی بردند.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تنها راهکارجلوگیری از خلل و فرج های طرح تحول اجرای قانون است، تصریح کرد:‌ تمام نمایندگان درمجلس به دنبال مجاب کردن مسئولان دولتی درجهت اجرای قانون است، درغیر این صورت مجلس از اختیارات قانونی خود استفاده می کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار