هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی:

حذف دوره‌های کاردانی از چرخه دانشگاهی به مصلحت نیست/ افزایش فارغ التحصیلان بیکار با حذف دوره‌های کاردانی

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از حذف دوره‌های کاردانی از ساختار دانشگاهی، تاکید کرد: دوره‌های کاردانی با مهارت‌آموزی عجین می‌شود و در نهایت فارغ‌التحصیلان آن راحت‌تر وارد بازارکار می‌شوند.
چهارشنبه 15 آذر 1396 ساعت 16:46
حذف دوره‌های کاردانی از چرخه دانشگاهی به مصلحت نیست/ افزایش فارغ التحصیلان بیکار با حذف دوره‌های کاردانی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از حذف دوره‌های کاردانی از ساختار دانشگاهی، تاکید کرد: دوره‌های کاردانی با مهارت‌آموزی عجین می‌شود و در نهایت فارغ‌التحصیلان آن راحت‌تر وارد بازارکار می‌شوند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606105171135912.jpg حذف,دوره‌های,کاردانی,از,چرخه,دانشگاهی,به,مصلحت,نیست/,افزایش,فارغ,التحصیلان,بیکار,با,حذف,دوره‌های,کاردانی Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره حذف دوره‌های کاردانی از چرخه رشته‌های دانشگاهی در کشور گفت: مقطع کاردانی در سیستم‌های دانشگاهی برمبنای آموزش‌های مهارتی ترسیم می‌شود؛ بنابراین  با این اوصاف مشخص است که  فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهارتی بیش از دیگر از مقاطع تحصیلی در فرصت‌های اشتغال حضور دارند.

 نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توقف دوره‌های کاردانی بطور حتم به وضعیت  اشتغال  در کشور آسیب وارد می‌شود، یادآورشد: با حذف دوره‌های کاردانی بطور حتم درصد فارغ‌التحصیلان بیکار در کشور افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: نباید با حذف دوره‌های کاردانی حجم فارغ‌التحصیلان بیکار را با افزایش روبرو کنیم زیرا رسالت دوره‌های کاردانی برمبنای افزایش مهارت ترسیم شده است تا بتواند در راستای توسعه اشتغال‌زایی حرکت کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآورشد: حذف دوره‌های کاردانی از ساختار دانشگاهی به مصلحت نیست زیرا دوره‌های کاردانی با مهارت آموزی عجین می‌شود و در نهایت فارغ التحصیلان این رشته‌ها به راحتی وارد بازارکار می‌شوند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000