هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت‌پیشه:

لزوم افزایش بودجه پدافند غیرعامل جهت تحقق امنیت مرزها/ جلوگیری از فجایع بحرانی‌ در مناطق مرزی ضروری است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر افزایش بودجه پدافند غیرعامل، گفت: تامین امنیت مرزها و جلوگیری از فجایع بحرانی‌تر از آنچه امروز در مناطق مرزی رخ می دهد، به منابع مالی بیشتری نیازمند است.
پنج‌شنبه 16 آذر 1396 ساعت 09:34
لزوم افزایش بودجه پدافند غیرعامل جهت تحقق امنیت مرزها/ جلوگیری از فجایع بحرانی‌ در مناطق مرزی ضروری است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر افزایش بودجه پدافند غیرعامل، گفت: تامین امنیت مرزها و جلوگیری از فجایع بحرانی‌تر از آنچه امروز در مناطق مرزی رخ می دهد، به منابع مالی بیشتری نیازمند است. http://cdn.icana.ir/d/019/201607106383214608.jpg لزوم,افزایش,بودجه,پدافند,غیرعامل,جهت,تحقق,امنیت,مرزها/,جلوگیری,از,فجایع,بحرانی‌,در,مناطق,مرزی,ضروری,است Icana

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح اولویت‌‌های بودجه‌ای مناطق مرزی جهت تامین امنیت، اعتبارات حوزه پدافند غیرعامل را یادآور شد و گفت: زلزله اخیر کرمانشاه و سایر شهرها نشان داد که تامین اعتبارات در این حوزه ضروری است، متاسفانه بیمارستان‌هایی در اسلام‌آباد غرب، دالاهو و سرپل ذهاب فرو ریخت که موجب کاهش توان جلوگیری از مسائل و امدادرسانی بعد از فاجعه شد.

عدم رعایت اصول پدافند غیرعامل در بیمارستان های کرمانشاه

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بیمارستان‌هایی که باید مامن مردم باشند به دلیل عدم رعایت اصول پدافند غیرعامل دچار مشکل شدند، حال آنکه پدافند غیرعامل علاوه بر افزودن به توانایی در برابر سوانح طبیعی باید به افزایش قدرت کافی برای مقابله با شرایط جنگی و غیر طبیعی هم کمک کند.

وی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع، دولت باید توجه لازم به اعتبارات بخش پدافند غیرعامل داشته باشد، بنابراین با سایر کمیسیون‌های تخصصی مجلس هم جهت همکاری مذاکره خواهیم کرد تا بتوانیم قدرت امنیتی در بخش‌های مرزی را ازفایش دهیم.

لزوم اختصاص بودجه خاص برای ارزیابی اصطکاک، مقاومت اماکن عمومی و مساکن مهر در برابر سوانح طبیعی

فلاحت‌پیشه با تاکید بر اختصاص بودجه خاص برای ارزیابی اصطکاک، مقاومت اماکن عمومی و مساکن مهر در برابر سوانح طبیعی، گفت: دولت با ارزیابی مدیریت در شرایط بحرانی باید اعتباراتی را برای نوسازی و بهسازی مساکن مهر و برخی بیمارستان‌های تخریبی در مناطق مرزی زلزله زده پیش‌بینی کند، این اقدامات از فجایع بحرانی‌تر جلوگیری خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، معتقد است: تامین اعتبارات برای تقویت پدافند غیرعامل و رفع شرایط بحرانی از مناطق مذکور به تحقق امنیت مرزی کمک خواهد کرد، بنابراین دولت در بودجه سال 97 منابع کافی برای رفع خطرات احتمالی باید در نظر گیرد. /

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر